Postawili przy drogach naftowe symbole

Jak informuje Urząd Miejski w Gorlicach obok dróg w Gorlicach, Bieczu, Lipinkach oraz Libuszy postawiono charakterystyczne wieżyczki, symboliczne kiwony a także banery nawiązujące do naftowej historii regionu. Wszystko to w ramach projektowi „Pejzaż nad Ropą”.

wsb3

W piątek doszło do uroczystego przekazania do użytku wspomnianych instalacji. W imprezie wzięli udział burmistrz Gorlic Rafał Kukla, Starosta Gorlic Karol Górski i dyrektorzy spółek naftowych.

Czytaj również: Polsat pokaże mecz Sandecji!

Instalacje, które mają teraz szansę stać się pomnikami przeszłości nawiązują do pięknej i bogatej historii wydobycia ropy naftowej na Ziemi Gorlickiej.

Czytaj również: Sądeczanin Adrian Danek znów zagrał 90 minut w Cracovii!

- Kiwony zostały symbolicznie pomalowane w barwy Małopolski. Do prezentacji użyto fotografii z bogatego zbioru Narodowego Archiwum Cyfrowego, a także muzeów przemysłu naftowego. Zadanie zrealizowane zostało przez Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów, ze środków Województwa Małopolskiego – cczytamy na gorlice.pl.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Źródło: UM Gorlice

NATURHOUSE

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.