W Gorlicach świętowanie 100-lecia niepodległości na bogato [Program]

W Gorlicach świętowanie 100-lecia niepodległości na bogato [Program]

Każdy znajdzie coś dla siebie, a to wszystko z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Urząd Miejski w Gorlicach, Gorlickie Centrum Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Gabryela oraz Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Gorlicach, serdecznie zapraszają do udziału w obchodach tego wyjątkowego wydarzenia.

Uroczyste świętowanie rozpoczęło się już 8 listopada, gdy na gorlickim Rynku utworzono żywą biało-czerwoną flagę. W gorlickim programie przewidziano szereg wydarzeń, które pozwolą wyrazić swoją miłość i przywiązanie do Ojczyzny.

Program:

8 listopada 2018, godz. 10:00, gorlicki Rynek

Żywa flaga na gorlickim Rynku

9 listopada 2018, godzina 18:30, Plac Kościelny przed Bazyliką Mniejszą w Gorlicach

Mapping 3D „Ściana historii” i wspólne patriotyczne śpiewanie. Nie zabrakło historycznych reminiscencji za sprawą mappingu 3D przygotowanego specjalnie na tę okazję – budynek Bazyliki „ożył” i stał się sceną opowieści „Mała-wielka Ojczyzna – gorlickie echa historii”.

Śpiewano pieśni patriotyczne a mieszkańców wspomagał chór Belfersingers. Swój wkład mieli uczniowie gorlickich szkół, autorzy prac plastycznych użytych w pokazie.

9 listopada 2018 r. godz. 16.00, Dom Polsko – Słowacki

Czytaj również: Kuzyn kapitana Sandecji wypisany do domu! „Nie jest tak kolorowo”

10 listopada 2018 r. godz. 9.00 i 15.00, Dom Polsko – Słowacki

Piernikowe Obchody Niepodległości” (warsztaty zdobienia pierników)

Podróż w świat pachnących pierników, które będą nawiązywać do symboli i barw naszego kraju. W trakcie warsztatów można poznać historię piernika, metody jego wytwarzania, nauczyć się tajników i sztuczek używania lukrów, szablonów i pisaków do dekorowania pierników, by każdy z nich był małym arcydziełem.

10 listopada 2018, godz. 9:00, Hala Sportowa OSiR, ul. Sportowa 9

Mistrzostwa Gorlic w Badmintonie w ramach projektu „100 turniejów na 100-lecie Niepodległości”

11 listopada 2018, godz. 10:00, Bazylika Mniejsza w Gorlicach, Pomnik Niepodległości

Uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny. Program słowno-muzyczny.

Po Mszy Św. przemarsz pod pomnik Niepodległości w Gorlicach, gdzie nastąpi okolicznościowe przemówienie Burmistrza Miasta, złożenie wieńców i wiązanek kwiatów.

11 listopada 2018, godz. 12:00, Pomnik Niepodległości w Gorlicach

Niepodległa do hymnu!

11 listopada 2018 roku w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie w samo południe będziemy śpiewać hymn państwowy. W Gorlicach hymn będzie śpiewany bezpośrednio po uroczystościach patriotycznych pod Pomnikiem Niepodległości.

Pokażmy, że w stulecie odzyskania niepodległości jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną. Zademonstrujmy to w najbliższy sercom Polaków sposób – śpiewając wspólnie hymn.15 listopada 2018, godz. 10:00, gorlicki Rynek, Pawilon Historii Miasta – informuje Urząd Miejski.

Wystawa plenerowa oraz premiera audiobooka

Wystawa plenerowa na rynku miasta, utworzona na podstawie materiałów zgromadzonych podczas realizacji zadania „Świadkowie lokalnej historii”. W Pawilonie Historii Miasta odbędzie się premiera audiobooka, zawierającego wspomnienia gorlickich świadków lokalnej historii.

Warto wiedzieć, że część z powyższych wydarzeń dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Źródło: UM Gorlice Fot. R.Szurek

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about przygotowania Ewy Novel do finału Szansy na sukces

Nowy rozdział w życiu Ewy Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.