W gminie Łabowa pani wójt kontra były wójt

W gminie Łabowa pani wójt kontra były wójt

Obecna pani wójt Łabowej Marta Słaby ponownie zmierzy się z byłym gospodarzem gminy Markiem Janczakiem, którego pokonała w 2018 roku. Wówczas kandydatem był również Julian Mąka. Słaby bez większego problemu prześcignęła obu panów, uzyskując ponad 60-procentowe poparcie.

Na obecną chwilę znamy nazwiska dwóch kandydatów. Marta Słaby ponownie będzie się ubiegać o fotel wójta. Tak samo jak Marek Janczak, były gospodarz gminy.

,,Po wielu rozmowach z mieszkańcami, którzy zauważyli pozytywną zmianę, jaka nastąpiła w naszej gminie w ostatnim pięcioleciu, zdecydowałam się ponownie ubiegać o funkcję wójta gminy. W tym miejscu chciałabym wszystkim mieszkańcom podziękować za dotychczasowe zaufanie i liczę na Wasze poparcie w nadchodzących wyborach samorządowych”– zwróciła się w mediach społecznościowych do mieszkańców pani wójt.

Jak zaznacza gospodyni gminy, intensywny rozwój gminy w latach 2018-2024 oraz realne perspektywy realizacji kolejnych ambitnych przedsięwzięć, dają jej wielki zastrzyk energii na kolejne lata sprawowania funkcji wójta. Marta Słaby chciałaby nadal kontynuować kierunki rozwoju zapoczątkowane w trakcie dotychczasowej kadencji, ale również realizować nowe zadania, które poprawią dobrobyt i bezpieczeństwo mieszkańców oraz turystów. W najbliższym czasie pani wójt chce zaprezentować swój plan na dalszą poprawę jakości życia w gminie Łabowa. Z nim wiązać się będzie realizacja licznych inwestycji, których, jak zaznacza Słaby, finansowanie dzięki odpowiedzialnej i mądrej polityce budżetowej udało się częściowo zabezpieczyć jeszcze w roku 2024. Program powstał na bazie rozmów z mieszkańcami. Wkrótce zostaną również przedstawieni kandydaci na radnych startujący z ,,KWW Marty Słaby Dla Ludzi dla Gminy”.

,,Już teraz pragnę Państwu serdecznie podziękować za okazywane mi bieżące wsparcie w realizacji obecnych zadań. Zawsze chciałam być z wszystkimi Mieszkańcami i pracować dla wszystkich Mieszkańców. Taka zawsze byłam, taka jestem i taką będę bez względu na ostateczny wynik jaki osiągnę” – zapewnia pani wójt.

Chce wrócić na fotel wójta

Z obecną gospodynią gminy chce się zmierzyć były wójt Marek Janczak, który jak zaznacza, decyzję podjął pod głębokim namyśle, rzetelnym zapoznaniu się ze stanem gminy i po konsultacjach z mieszkańcami.

,,Jako samorządowiec o sporym doświadczeniu i wiedzy o zarządzaniu gminą uważam, że obecne władze nie wykorzystały należycie wszystkich możliwości stworzonych przez ogromne fundusze, jakie ostatnio rząd przeznaczył dla samorządów lokalnych, a nawet zaczęły przypisywać sobie inwestycje realizowane z pieniędzy powiatowych i krajowych. Odchodząc w roku 2018 ze sprawowanego z należytą powagą stanowiska wójta, pozostawiłem szereg rozpoczętych prac, wymagających pilnego dokończenia oraz program dalszego rozwoju gminy” – zwrócił się do mieszkańców były wójt. 

Marek Janczak zarzuca obecnej pani wójt, że nie dochowała należytej staranności w kontynuacji rozpoczętych zadań, za to realizowała te, które miał w programie wyborczym. Były gospodarz gminy stwierdza, że Marta Słaby bardziej dba o budowanie swojego wizerunku niż o sprawy gminy, a mieszkańców traktuje ,,urzędniczo”, przez co mają się czuć obco w urzędzie własnej gminy.

O tym, komu zaufają mieszkańcy, przekonamy się już w kwietniu.

Czytaj także: To oni powalczą o fotel wójta gminy Grybów. Dwóch kandydatów jest z Siołkowej

Fot. Materiały wyborcze kandydatów