W finale Pucharu Polski Muszyna i Limanowa

Nie było niespodzianki w półfinałowym meczu Pucharu Polski na szczeblu OZPN Nowy Sącz. Poprad Muszyna pewnie wygrał i w finale zmierzy się z liderem IV ligi Wschód Limanovią.

Poprad Muszyna – Glinik Gorlice 3:2 (2:0)
1:0 Podgórniak 15, 2:0 Podgórniak 43 (karny), 2:1 Kurowski 74, 3:1 Podgórniak 85, 3:2 Jabłczak 90+6
Sędziował: Kamil Sobczak.
Żółte kartki – Marynowski, Jabłczak, Żmigrodzki, Duda.
Czerwona kartka: Marynowski 88.
Poprad: Różański: Synowiec, Merklinger, Zawiślan, Fryc, Bomba, Wilk (70 Wacławik), Polański, Węgrowski, T. Bomba, Tokarz.
Glinik: Drąg: Harwat, Duda, Marynowski, Kijek, Baran, Kukla, Gadzina (60 Jabłczak), Grela (20 Żmigrodzki),Serafin, Kurowski.

Od początku spotkania przewagę mieli zawodnicy gospodarzy, którzy częściej i groźniej atakowali. Już po kwadransie Poprad prowadził, po golu Podgórniaka. Tuż przed przerwą ten sam piłkarz podwyższył wynik na 2:0 po rzucie karnym.

Po zmianie stron Poprad przeważał, ale nie potrafił tego udowodnić kolejnym celnym trafieniem. Rywale atakowali i w 74 minucie Kurowski popisał się pięknym strzałem zdobywając kontaktowego gola. Ta sytuacja spowodowała, że Poprad znów zaczął atakować i w 85 minucie znakomicie usposobiony Podgórniak strzelił tzeciego swojego gola w tym meczu. Wynik spotkania w doliczonym czasie gry ustalił Jabłczak.

Finał Pucharu Polski na szczeblu OZPN Nowy Sącz rozegrany zostanie 23 maja (środa) w Muszynie, godz. 17.30.