Dzieje się historia… W Chełmcu budują rynek

Tak tworzy się historia. Powstaje rynek dla miasta Chełmiec – zauważyła Pani Jadwiga, która mieszka na granicy Chełmca i Nowego Sącza. Korzystamy z reporterskiej czujności naszej Czytelniczki i dzielimy się tą historią. We wsi, która wsią pozostanie tylko do 31 grudnia robota wre.

W centrum przyszłego miasta Chełmca, przy ul. Marcinkowickiej, między szkołą, a Aqua Centrum stanie niebawem budynek, w którym znajdzie się obserwatorium astronomiczne, sala kinowo – widowiskowa i wystawiennicza, restauracja, kręgielnia i hotel.

Budynek Rynek 1 będzie sąsiadował z placem, spełniającym funkcję miejskiego rynku, a na rynku będzie ciekawostka: granitowa kula, którą będzie można poruszyć bez wysiłku, choć waży tonę.

Samorząd Chełmca szykuje się na wydatek rzędu 17 mln zł. na budowę rynku. Przetarg na wykonanie inwestycji wygrała firma Kartel z Jędrzejowa. Finał prac ma nastąpić jesienią przyszłego roku.

Termin oddania do użytkowania gmachu Rynek 1 wyznaczono na koniec listopada przyszłego roku, niespełna rok od dnia, w którym wieś Chełmiec stanie się miastem.

 

fot. Jadwiga Marzec

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.