Chełmiec: Kartel zbuduje Rynek 1

Wczoraj (czwartek, 7 września) rozstrzygnięty został przetarg na budowę budynku "Rynek 1" wraz z amfiteatrem i zagospodarowaniem terenu wokół obiektów sportowo-rekreacyjnych. Przetarg wygrało Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego KARTEL S.A. z Jędrzejowa. Obiekt powstanie za kwotę 16  mln. 876 000, 00 zł. Ma być gotowy do końca listopada 2018 r. 

WSB2020

W budynku znajdować się będzie obserwatorium astronomiczne z salą multimedialno - edukacyjną, sala kinowo - widowiskowa, recepcja wraz z salą wystawienniczą i amfiteatr.

Przewidziano także możliwość wynajmu części obiektu w celu wykonania tam przez przyszłego najemcę restauracji, baru, kręgielni oraz hotelu.

Pomiędzy budynkiem Rynek 1 a Aqua- Centrum powstanie wielofunkcyjny plac publiczny spełniający funkcje przyszłego Rynku Miejskiego. Nawierzchnia placu wykonana zostanie z kostki brukowej. W sezonie letnim dzięki dyszom podposadzkowym wytwarzana będzie mgiełka wodna podświetlana kolorowymi lampkami LED.

Ponadto wybudowana zostanie granitowa kula o wadze 5 ton, którą obracać można ruchem ręki. Całości dopełnią ławki, kosze na śmieci, donice na zieleń ozdobną oraz oświetlenie.

Czytaj także:

Chełmiec będzie miał rynek. Gdy tam przyjdziesz, przekonasz się, że jesteś mocarzem

Fot. UG Chełmiec. 

PUMA

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.