Obwodnica Chełmca za ponad 57 mln. Przetarg rozstrzygnięty

obwodnica Chełmca

Przetarg na budowę obwodnicy Chełmca został rozstrzygnięty. Spośród sześciu ofert komisja przetargowa wybrała tę złożoną przez Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BANIMEX z Będzina. Konsorcjum wyceniło koszt zadania na ponad 57 mln 530 tysięcy złotych.

Jak wyjaśnia Iwona Mikrut z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, pozostali wykonawcy, którzy brali udział w przetargu, mogą się odwoływać od decyzji komisji przetargowej do 5 października 2021 r.

– Jeżeli nie będzie odwołań podpisana zostanie umowa z Przedsiębiorstwem Wielobranżowym BANIMEX, które w ciągu 12 miesięcy ma wybudować obwodnicę. Do czasu przeznaczonego na budowę nie będzie wliczony okres zimowy, od 1 grudnia do 31 marca – wyjaśnia Mikrut.

Jak już informowaliśmy, do wybudowania jest około 1,5 km drogi jednojezdniowej, dwupasowej, klasy technicznej GP wraz z dwoma mostami i dwoma wiaduktami. W ramach zadania zostaną przebudowane i rozbudowane drogi poprzeczne oraz wybudowana i przebudowana infrastruktura techniczna. Konieczna będzie również  przebudowa wlotu ronda na połączeniu obwodnicy z istniejącym przebiegiem drogi krajowej nr 28 (ul. Limanowską) i drogi powiatowej nr 1583K oraz ronda na połączeniu obwodnicy Chełmca z drogą powiatową nr 1551K (ul. Marcinkowicka).

W ramach inwestycji zaprojektowana została także: rozbudowa dróg gminnych (ul.Batalionów Chłopskich, Leśnej i Węgrzynek), budowa chodników i urządzeń ochrony środowiska (ekrany akustyczne, osadniki i separatory).

Więcej informacji o inwestycji w naszej poprzedniej publikacji —>TUTAJ.

Polsko-węgierskie konsorcjum firm Banimex obecnie jest na końcowym etapie inwestycji w Kurowie wartej prawie 190 milionów złotych. O tym informowaliśmy —>TUTAJ.

Fot. GDDKiA

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.