Uzdrowisko Krynica – Żegiestów ma swojego superbohatera. Poznajcie kapitana Kryniczankę!

Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A. ma od wczoraj swojego superbohatera – jest nim  Kapitan Kryniczanka. To wesoła, bajkowa postać, która ma zaprzyjaźnić się z  dziećmi i promować zdrowy tryb życia poprzez zachęcanie do picia naturalnych wód mineralnych i leczniczych. Uroczystość przekazania maskotki odbyła się 6 grudnia w Pijalni Głównej, a podarował ją w prezencie sam św. Mikołaj.

Kapitan Kryniczanka będzie obecny na licznych eventach organizowanych przez Uzdrowisko. Czasem wybierze się też w podróż z bukłakami wody za pasem.

 Kapitan Kryniczanka ma za zadanie dotrzeć do dzieci z informacjami o wspaniałych właściwościach naszych wód: Kryniczanki, Jana, Józefa, Zubera, Słotwinki, Mieczysława i Tadeusza. Chcemy w przystępny sposób przekazywać najmłodszym wiedzę o znaczeniu wód mineralnych i leczniczych – mówi Wiesław Pióro, Prezes Uzdrowiska Krynica-Żegiestów S.A.

Nasze naturalne wody wspomagają leczenie chorób cywilizacyjnych takich jak cukrzyca, otyłość, nadciśnienie tętnicze, alergie czy nerwice. Ich codzienne picie zastępuje zażywanie suplementów diety, wytworów laboratoryjnych procesów chemicznych. Kapitan Kryniczanka jest symbolem  dobroczynnych właściwości krynickich wód, jego misją jest wychowywanie kolejnych pokoleń świadomych konsumentów – dodaje Wiesław Pióro.

Kapitan Kryniczanka został wyposażony w tarczę, która symbolizuje ochronę przed chorobami, a za pasem trzyma w pogotowiu wodę umieszczoną w bukłakach: Kryniczankę, Jana, Zubera i Słotwinkę. Nakrycie głowy kapitana ma kształt gloriety, która zdobi Zdrój Główny – pierwsze źródło wody mineralnej odkryte na terenie Krynicy-Zdroju. Barwa granatowa przeważająca w stroju superbohatera nawiązuje do kolorystyki, z którą jest identyfikowana marka Uzdrowiska Krynica-Żegiestów S.A. i marka Kryniczanka.

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.