MotoMikołaje znów obdarowują prezentami i radością [ZDJĘCIA]

Aby nieść radość innym, wystarczy chcieć. O tym już od kilku lat przekonują sądeccy MotoMikołaje. Panowie w skórach na swoich motorach wyruszają w miasto, aby nieść radość tym, którzy na co dzień doświadczają jej zbyt mało.  W tym roku w ramach akcji odwiedzili już dzieciaki ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Nowym Sączu, Szkołę Podstawową nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi, Placówkę Wsparcia Dziennego w Starym Sączu, Sądeckie Hospicjum, Szkołę Podstawową nr 15 w Nowym Sączu, młode siatkarki STS Sandecja, harcerzy i zuchów z Nowosądeckiej Drużyny Wielopoziomowej „Trzy Żywioły” oraz Oddział Pediatryczny Szpitala Specjalistycznego w Nowym Sączu…

Kim są MotoMikołaje? To motocykliści, którzy raz w roku zrzucają ciężki czarne skóry i zakładają mikołajkowe przebranie po to, aby sprawić radość innym. Pomagają tym najbardziej potrzebującym, obdarowując ich czymś, czego nie da się kupić. Bo uśmiech na twarzach samotnych dzieci, osób chorych i cierpiących to towar deficytowy.

Groźnie wyglądający motocykliści to tak naprawdę wspaniali ludzie, którzy mają wielkie serca. Podopieczni domów dziecka pełnych samotnych dzieciaków, szpitali, hospicjów, rodzin zastępczych, domów starców i domów pomocy społecznej właśnie dzięki nim mogą poczuć magię świąt.

Tegoroczna akcja rozpoczęła się już 3 grudnia. Tego dnia po raz pierwszy fani motocykli z grupy MotoSacz.pl spotkali się w centrum miasta i razem wyruszyli z prezentami do placówek na całej Sądecczyźnie.

W tym roku w akcję włączył się również prezydent miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel. Wcielając się w pomocnika Mikołaja obdarował prezentami dzieciaki, które przedświąteczny czas spędzają na Oddziale Pediatrycznym sądeckiego szpitala.

Dziś kolejny dzień akcji. Tym razem Mikołaje zaplanowali  m.in: spotkanie z dzieciakami z rodzin zastępczych. Akcja potrwa dopóki starczy prezentów w workach…

fot: UM Nowy Sącz, MotoMikołaje (FB)

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.