UWAGA ! Wszystkich Świętych: zmiana organizacji ruchu w rejonie cmentarzy i „kryminalni” cywile w tłumie…

UWAGA ! Wszystkich Świętych: zmiana organizacji ruchu w rejonie cmentarzy i „kryminalni” cywile w tłumie…

Przed nami Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny – dni, podczas których licznie będziemy odwiedzać groby bliskich. Jak co roku w tym okresie nad bezpieczeństwem podróżnych i osób odwiedzających miejsca pochówku najbliższych będą czuwać sądeccy policjanci. 

Trwająca od 31 października do 2 listopada br. policyjna akcja to czas wytężonej służby nie tylko dla wielu policjantów Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Prewencji sądeckiej komendy, ale także dla policjantów pionu kryminalnego, którzy pojawią się w rejonie cmentarzy w ubiorze cywilnym.

W działania zaangażowani będą również funkcjonariusze podległych komisariatów i posterunków. Wszystko po to, by pomóc mieszkańcom oraz osobom, które w tym czasie przyjadą na Sądecczyznę, bezpiecznie dotrzeć do miejsc pochówku bliskich.

Służby prasowe sądeckiej policji ostrzegają, że wobec lekceważenia podstawowych zasad bezpieczeństwa policjanci będą podejmować zdecydowane interwencje. Mundurowi będą zwracać uwagę m.in. czy kierowcy są trzeźwi, czy poruszają się z bezpieczną prędkością i stosują do przepisów ruchu drogowego, a także czy dzieci są przewożone w fotelikach, a kierowca i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa.

31 października br. w godzinach 18:00-22:00 oraz 1 listopada br. w godzinach 8:00-22:00 będzie obowiązywać zakaz ruchu pojazdów i zespołu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton.

W rejonie pięciu cmentarzy w Nowym Sączu – cmentarza komunalnego oraz nekropolii w dzielnicach Gołąbkowice, Zawada, Biegonice i Helena zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu.

Prędkość pojazdów zostanie ograniczona do 30 km/h, a kierowcy będą musieli stosować się do znaków informujących o wzmożonym ruchu pieszych, jak również do zakazu zatrzymywania się i parkowania w wyznaczonych miejscach.

Główna zmiana organizacyjna polega na ograniczeniu prędkości pojazdów do 30 km/h i zamontowaniu tablic ze znakiem A-30 „wzmożony ruch pieszych”.

Ponadto przy ulicy Lwowskiej (cmentarz w dzielnicy Gołąbkowice) zabronione będzie zatrzymywanie pojazdów na wysokości cmentarza po obydwu stronach, z kolei parkowanie będzie dozwolone po jednej stronie ulicy Lwowskiej (po stronie cmentarza w kierunku Piątkowej), jak również na parkingu pod cmentarzem. Udostępniony będzie także parking pobliskiej galerii handlowej.

W przypadku cmentarza komunalnego, ulica T. Rejtana i ulica Husarska objęte zostaną zakazem zatrzymywania się. Pojazdy będzie można zaparkować na wyznaczonym parkingu wzdłuż ulicy T. Rejtana (obok cmentarza), po lewej stronie ulicy Śniadeckich oraz na parkingu przy ulicy B. Pierackiego. Udostępniony zostanie również parking przy pobliskim Zespole Szkół Samochodowych. Policjanci apelują do kierowców o parkowanie pojazdów przy ulicy Śniadeckich w prawidłowy sposób, tak by nie blokowały ruchu i umożliwiły swobodny wyjazd ambulansom z pobliskiego Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego.

Zabronione będzie zatrzymywanie się pojazdów na wysokości cmentarza w dzielnicy Zawada przy ulicy Nawojowskiej.  Na ulicy M. Dąbrowskiej wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu (od ulicy Nawojowskiej do ulicy B. Prusa). Parkowanie będzie natomiast dozwolone po jednej stronie ulicy M. Dąbrowskiej i na parkingach w pobliżu świątyni oraz cmentarza.

W rejonie cmentarza w dzielnicy Biegonice zabronione będzie zatrzymywanie się pojazdów po prawej stronie ulicy Węgierskiej (od ulicy Biegonickiej w kierunku centrum). Parkowanie pojazdów będzie możliwe na ulicy Węgierskiej po stronie cmentarza, na parkingu przy kaplicy oraz na ulicach przylegających do cmentarza.

Zakaz zatrzymywania się pojazdów będzie obowiązywał po jednej stronie ulicy Starowiejskiej (cmentarz w dzielnicy Helena) oraz po obu stronach ulicy św. Heleny w rejonie cmentarza. Parkowanie pojazdów będzie dozwolone na ulicy Starowiejskiej po stronie cmentarza, jak również na ulicy Jesionowej i ulicy Pastwiska.

Czytaj też:

Jan Duda: Jak chcę pracować w spółce, to sobie ją zakładam

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama