Nowy Sącz, ul. Grunwaldzka. BMW utknęło między rogatkami. Za pośpiech trzeba było słono zapłacić…

Nowy Sącz, ul. Grunwaldzka. BMW utknęło między rogatkami. Za pośpiech trzeba było słono zapłacić…

BMW wjechało na przejazd kolejowo-drogowy na ulicy Grunwaldzkiej w Nowym Sączu, mimo że sygnalizator nadawał już sygnał czerwony. Pośpiech kosztował kobietę, która prowadziła samochód bardzo dużo…

– 24 października br. około godziny 19:30 sądeccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na przejazd kolejowo-drogowy przy ulicy Grunwaldzkiej w Nowym Sączu wyjechał samochód osobowy marki BMW, pomimo tego, że sygnalizator nadawał już sygnały świetlne i dźwiękowe. Po chwili zapory się zamknęły, a pojazd utknął na przejeździe. Zanim jednak nadjechał pociąg, kierującej udało się ustawić pojazd pomiędzy rogatkami a torowiskiem w miejscu bezkolizyjnym, mimo to maszynista zatrzymał towarowy skład, który prowadził – relacjonuje Aneta Izworska z zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu

Za zignorowanie przepisów i wjechanie na przejazd mimo tego, że opuszczały się już zapory 39-letnia mieszkanka powiatu brzeskiego zapłaci mandat w wysokości 2 tysięcy złotych. Dodatkowo na jej konto trafiło 15 punktów karnych.


Każdego roku w Polsce na przejazdach kolejowo-drogowych dochodzi do około 200 wypadków i kolizji.

Policjanci przypominają o 7 zasadach ratujących życie:

  1. Żółta naklejka PLK – Naklejka jest umieszczona na tylnej części krzyża św. Andrzeja lub na napędzie rogatkowym. Na każdej z nich znajduje się indywidualny numer identyfikacyjny przejazdu. W przypadku unieruchomienia pojazdu na torach, kierowca dzwoni na numer alarmowy 112, zgłasza zagrożenie i podaje indywidualny numer identyfikacyjny przejazdu. Operator 112 dzwoni do ekspozytury PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Ekspozytura wydaje polecenie wstrzymania ruchu lub ograniczenia prędkości pociągów.
  2. Sygnalizator z migającymi światłami zakazuje wjazdu na przejazd! Zaczekaj, aż zgaśnie czerwone światło sygnalizatora. Otwierające się rogatki mogą ponownie się zamknąć, gdy kolejny pociąg najedzie na czujnik.
  3. Nie wjeżdżaj na przejazd, jeśli nie możesz kontynuować jazdy!
  4. Wyłam rogatkę w przypadku utknięcia na przejeździe.
  5. Poczekaj, aż pociąg odjedzie na bezpieczną odległość! Zaczekaj, abyś mógł sprawdzić, czy po innym torze nie nadjeżdża kolejny pociąg.
  6. Zawsze pamiętaj o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności! Pociąg ma zawsze pierwszeństwo.
  7. Przed każdym przejazdem, nawet tym z rogatkami, należy zwolnić lub zatrzymać się i upewnić, że nie nadjeżdża pociąg!

Spot kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd”, prezentujący podstawowe zasady ratujące życie na przejeździe kolejowo-drogowym:

Czytaj też:

UWAGA ! Wszystkich Świętych: zmiana organizacji ruchu w rejonie cmentarzy i „kryminalni” cywile w tłumie

 

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama