Ostrożnie! Oblodzenie w dużej części Małopolski

Wczoraj informowaliśmy o ostrzeżeniu meteorologicznym, a już dziś pojawiło się kolejne. Tym razem dotyczy sporej części województwa małopolskiego.

PROTEUSGAST3

Synoptycy prognozują zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Temperatura minimalna wyniesie od około -30C do -10C, a temperatura minimalna gruntu od -40C do -20C.

Ostrzeżenie wydane przez Centralne biuro Prognoz Meteorologicznych obowiązuje dziś od godziny 22. do godziny 9. rano (12 grudnia) i dotyczy powiatów: nowosądeckiego, limanowskiego, gorlickiego, bocheńskiego, brzeskiego, chrzanowskiego, dąbrowskiego, krakowskiego, miechowskiego, myślenickiego, olkuskiego, oświęcimskiego, proszowickiego, tarnowskiego, wadowickiego, wielickiego oraz miast: Nowego Sącza, Krakowa i Tarnowa.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 75%.

fot. ilustr. pixabay

MAGIK MAŁA
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Studio DTS

Jak firmie, w której pracuje 1500 osób, udaje się zapanować nad koronawirusem? Czy pandemia mocno zaszkodziła branży kolejarskiej? Na te i inne pytania odpowiada gość Studia DTS Zbigniew Konieczek, prezes spółki Newag w Nowym Sączu.

Najczęściej wyświetlane

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]