Uwaga! Rzeki mogą przekroczyć stany alarmowe

Jak informowaliśmy TUTAJ, to nie koniec opadów deszczu. Dziś pojawiło się ostrzeżenie meteorologiczne trzeciego stopnia. Co więcej Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie ponownie ostrzega przed wzrastającym poziomem wód. W niektórych miejscach mogą nawet zostać przekroczone stany alarmowe. Ogłoszono najwyższy stopień zagrożenia.

Renault2

Według synoptyków opady deszczu w naszym regionie przybiorą na sile. W związku z tym wydano ostrzeżenie 3 stopnia o wezbraniu wód z przekroczeniem stanów alarmowych, które obowiązuje do piątku do godziny 12:00 (24 maja).

- W związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu (lokalnie o charakterze burzowym), w zlewniach: Soły, Skawy, Raby, Dunajca, Ropy i na mniejszych bezpośrednich dopływach Wisły na terenie województwa, spodziewane są wzrosty poziomu wody w strefie stanów wysokich. Zostaną przekroczone kolejne stany ostrzegawcze, a w dalszej kolejności stany alarmowe - czytamy w oficjalnym komunikacie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 90%.

Przypomnijmy, że w Nowym Sączu już ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe. Więcej TUTAJ.

fot. ilustr. KNB

PUMA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.