Polała się krew policjantów i cywilów. To bezcenne lekarstwo

Polała się krew policjantów i cywilów. To bezcenne lekarstwo

103 litry krwi na 103. rocznicę powstania Policji

Ratować życie można na różne sposoby. Jednym z nich jest dzielenie się bezcennym lekarstwem, jakim jest krew. Wczoraj (22 czerwca) w Nowym Sączu zebrano jej ponad 8 litrów w ramach akcji „103 litry krwi na 103. rocznicę powstania Policji”.

– Zbiórkę w sądeckiej jednostce Policji zorganizował Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu wraz z Zarządem Terenowym NSZZ Policjantów, a przeprowadził ją personel sądeckiego oddziału terenowego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie – informuje kom. Justyna Basiaga, Oficer Prasowa KMP w Nowym Sączu.

Chęć oddania krwi zadeklarowało łącznie 21 osób, wśród nich policjanci i pracownicy sądeckiej komendy, ale też i inni mieszkańcy Sądecczyzny. Ostatecznie po kwalifikacji lekarskiej bezcennym lekarstwem podzieliło się 18 osób, oddając łącznie 8 litrów i 100 mililitrów krwi.

Krew w ramach akcji „103 litry krwi na 103. rocznicę powstania Policji” można oddawać do końca lipca. Co ważne, nie trzeba brać udziału w specjalnie organizowanych wydarzeniach. Można po prostu zgłosić się indywidualnie do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa i zaznaczyć, że chce się oddać krew na ten cel (numer akcji – M103).

fot. KMP w Nowym Sączu

Czytaj też: Sprawdź bezpłatnie stan techniczny samochodu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.