UWAGA! Naciągają na audyt i na przeróbkę pieca

UWAGA! Naciągają na audyt i na przeróbkę pieca

Małopolski Urząd Marszałkowski ostrzega przed nieuczciwą praktyką przedstawicieli niektórych firm, którzy wyłudzają pieniądze za audyt energetyczny związany z wymianą domowego pieca. Taki audyt jest konieczny aby móc starać się o dofinansowanie do zakupu nowego, ekologicznego pieca. Jest on jednak wykonywany nieodpłatnie. Mieszkańców naszego regionu odwiedzają przedstawiciele firm, którzy powołując się na możliwość zdobycia dotacji oferują wykonanie audytów energetycznych za 150 zł.

Nieuczciwi przedsiębiorcy proponują także po okresie monitorowania projektu modyfikację nowego pieca, któa umożliwi spalanie w nim… śmieci.

„Przypominamy mieszkańcom Małopolski, że audyty energetyczne budynków, będące warunkiem koniecznym do uzyskania dotacji na wymianę nieekologicznego pieca, są bezpłatne. Finansuje je Urząd Marszałkowski z funduszy Unii Europejskiej. Ponadto w okresie trwałości projektu, który wynosi 5 lat, mieszkańcy, będą kontrolowani. Efektem każdej stwierdzonej modyfikacji pieca będzie konieczność zwrotu dotacji.

Wymienione za fundusze unijne piece mogą być kontrolowane także po odbiorze technicznym i rozliczeniu dofinansowania. Przestrzegamy przed wpuszczaniem do domów jakichkolwiek osób postronnych oferujących przeprowadzenie wspomnianego audytu. Nieuczciwe firmy wyceniają swoją usługę na ok. 150 zł. ” –   czytamy w komunikacie Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego.

Dotacje na wymianę pieców dostępne są wyłącznie za pośrednictwem samorządów gminnych. Audytorzy wybrani przez Urząd Marszałkowski wkrótce rozpoczną przeprowadzanie ocen energetycznych. Będą posiadali ze sobą identyfikatory. Informacje o rozpoczęciu audytów pojawią się na stronach internetowych gmin, które przystąpiły do programu. Lista firm, którym Urząd Marszałkowski zleci przeprowadzenie audytów będzie dostępna także na stronie www.rpo.malopolska.pl oraz w Punktach Informacyjnych Funduszy Europejskich w Małopolsce.

W razie wątpliwości prosimy o kontakt z pracownikami Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Nowym Sączu przy ul. Wazów 3, tel. (12) 616 03 71 / 72 / 73
Punkt jest czynny w poniedziałki w godz. 8 – 18,  a od wtorku do piątku w  godz. 8 – 16.

(ik)

FOT. Biuro Prasowe UMWM

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.