Gala Przedsiębiorców: Kryształowe Jabłko dla firmy BATIM

Gala Przedsiębiorców: Kryształowe Jabłko dla firmy BATIM

Starosta Marek Pławiak uhonorował wyróżniających się przedsiębiorców działających na Sądecczyźnie. Najwyższe wyróżnienie  – Kryształowe Jabłko Sądeckie przyznano firmie BATIM Transport Międzynarodowy i Spedycja*. Wyróżnienie wręczono podczas Gali Przedsiębiorczości 2016 zorganizowanej przez Powiat Nowosądecki w Hotelu Perła Południa w Rytrze.

Kryształowe Jabłko Sądeckie przyznawane jest osobom, które wniosły duży wkład w rozwój gospodarczy i społeczny Sądecczyzny. Wyróżnieni Kryształowym Jabłkiem Sądeckim promują Ziemię Sądecką w Polsce i poza jej granicami, a ich działalność buduje wizerunek Sądecczyzny, jako miejsca, gdzie powstają produkty i wydarzenia światowej klasy.

Złotym Jabłkiem Sądeckim uhonorowano w tym roku firmę MIKULEC z Grybowa.

Podczas gali rozstrzygnięto konkurs „Pracodawca roku 2016”. W kategorii średnich przedsiębiorstw wyłoniono dwóch zwycięzców: ryterski HOTEL*** Perła Południa,  i Zakład Piekarski GRZYB Tęgoborze. W kategorii małych przedsiębiorstw zwyciężyła firma PPHU „Ekran” Maciej Leśniak ze Starego Sącza.

Ogłoszono również wyniki IX edycji konkursu „Start w biznes z Urzędem Pracy”odbywającego się pod honorowym patronatem Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Za najlepiej rozwijające się firmy założone przez bezrobotnych mieszkańców powiatu nowosądeckiego z wykorzystaniem dotacji z Urzędu Pracy uznano Centrum Zoologiczne Zoosfera Joanny Pulit,  Firmę Handlowo Usługową Pomitello Violetty Romul-Pomietło oraz firmę Pawła Móla, którego specjalnością jest podkuwanie koni.

* Firma BATIM Transport Międzynarodowy i Spedycja została założona jako Spółka Cywilna w 1994 r. w Nowym Sączu. Głównym jej celem była działalność spedycyjna. W kwietniu 1995 r. powstała spółka BATIM Transport Międzynarodowy i Spedycja z siedzibą w Starym Sączu. W 1997 r. spółka cywilna została przekształcona w spółkę jawną, a znak BATIM został zastrzeżony. W latach 1997-1998 spółka świadczyła głównie usługi transportowe na rynku niemieckim i włoskim, a od połowy 1998 r. oferta została poszerzona o rynek angielski. BATIM świadczy usługi z wykorzystaniem własnego oraz wynajmowanego taboru. Oferuje też usługi promowe pomiędzy kontynentem, a Wielką Brytanią. Przez 20 lat spółka BATIM z kilkuosobowego przedsiębiorstwa stała się firmą zatrudniającą blisko 610 osób, w tym ponad 530 kierowców. Obsługuje kilku największych i znaczących operatorów logistycznych Europy.

(ik)

Fot. Maria Olszowska, nowosądeckie starostwo powiatowe