Uwaga! Możliwy wzrost poziomu wody w rzekach i potokach!

Uwaga! Możliwy wzrost poziomu wody w rzekach i potokach!

Jak informuje Centralne Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie od dziś do piątku na skutek intensywnych opadów deszczu w zlewni Dunajca nastąpi wzrost poziomu wody do strefy stanów wysokich.

Lokalnie może dojść do przekroczenia stanów ostrzegawczych, a miejscami zjawisko może mieć gwałtowny charakter. Prawdopodobieństwo oceniane jest na 75 procent, a stopień zagrożenia określono na drugi w skali trzystopniowej.

Warto przypomnieć, że w poprzednich latach najwięcej szkód czyniły na co dzień niewielkie potoki i strumyki. To także błoto, które wylewało się do domów i zabudowań gospodarskich ze zboczy. Nie wolno też zapominać o Popradzie, Łubince, Kamienicy, które są zasilane małymi dopływami.

O wszelkich zdarzeniach mających istotne znaczenie dla bezpieczeństwa ludności i podjętych działaniach należy informować na bieżąco Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 018 414-16-21), lub po godzinie 15.30 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączu (018 448-69-10, 018 448-69-11).

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.