Uwaga! Możliwy wzrost poziomu wody w rzekach i potokach!

Jak informuje Centralne Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie od dziś do piątku na skutek intensywnych opadów deszczu w zlewni Dunajca nastąpi wzrost poziomu wody do strefy stanów wysokich.

wsb3

Lokalnie może dojść do przekroczenia stanów ostrzegawczych, a miejscami zjawisko może mieć gwałtowny charakter. Prawdopodobieństwo oceniane jest na 75 procent, a stopień zagrożenia określono na drugi w skali trzystopniowej.

Warto przypomnieć, że w poprzednich latach najwięcej szkód czyniły na co dzień niewielkie potoki i strumyki. To także błoto, które wylewało się do domów i zabudowań gospodarskich ze zboczy. Nie wolno też zapominać o Popradzie, Łubince, Kamienicy, które są zasilane małymi dopływami.

O wszelkich zdarzeniach mających istotne znaczenie dla bezpieczeństwa ludności i podjętych działaniach należy informować na bieżąco Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 018 414-16-21), lub po godzinie 15.30 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączu (018 448-69-10, 018 448-69-11).

JULAPO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]