Prezent od Prezydenta RP Andrzeja Dudy zapuści wreszcie korzenie

Dzisiaj na nowosądeckich Plantach zasadzony został Dąb 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Drzewo przekazał uczniom I Liceum Ogólnokształcącego Prezydent RP Andrzej Duda podczas ostatniej wizyty w Nowym Sączu. Dąb upamiętniać będzie wyjątkową dla Polski rocznicę, ale też prezydencką wizytę w naszym mieście.

 

Drzewa zostało zasadzone przez przewodniczącą Samorządu Szkolnego - Julię Wańczyk, zastępcę - Dawida Kubasa oraz przedstawiciela harcerzy z drużyny Czarna Jedynka - Radosława Janika. Asystowali im dyrektor I LO - Aleksander Rybski i Prezydent Nowego Sącza - Ryszard Nowak.

TLENOTERAPIA

Uroczystości towarzyszył występ szkolnego chóru oraz zespołu regionalnego Sądeczoki. Pojawili się też uczniowie w strojach z Orszaku Długosza.

- Ta chwila powinna dla was być wyjątkowa, zwłaszcza, że obchodzimy stulecie odzyskania niepodległości, ale również dwustulecie istnienia waszej szkoły. Jestem przekonany, że z tego wydarzenia będziecie dumni zarówno wy, jak i następne pokolenia - mówił do uczniów prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak.

Dąb został przekazany uczniom ILO już w marcu, podczas wizyty Prezydenta Andrzeja Dudy w Nowym Sączu. Wtedy jednak warunki pogodowe nie pozwoliły na wspólne zasadzenie drzewa. Teraz przyszła już jednak pora na to, by sadzonka zapuściła korzenie. Jak zdradził dyrektor I LO Aleksander Rybski, data nie jest przypadkowa - drzewo zasadzone zostało w dniu urodzin Andrzeja Dudy.

TRADYCJATEXT

1 comment

  1. keisyr 16 Maj, 2018 at 17:50 Odpowiedz

    Ten Pan w okularach z łopatą na zdjęciu to chyba Prezydent Nowak. Dobrze że sie wprawia w machaniu łopatą !!! Po wyborach Pan Nowak bedzie zasuwał łopata na budowie stadionu Sandecji !!! Bedzie odpracowywał pieniądze przepuszczone na wynajem stadionu w Niecieczy !!!

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w Polityce prywatności oraz regulaminem, dostępnymi na stronie internetowej.