Prezent od Prezydenta RP Andrzeja Dudy zapuści wreszcie korzenie

Prezent od Prezydenta RP Andrzeja Dudy zapuści wreszcie korzenie

Dzisiaj na nowosądeckich Plantach zasadzony został Dąb 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Drzewo przekazał uczniom I Liceum Ogólnokształcącego Prezydent RP Andrzej Duda podczas ostatniej wizyty w Nowym Sączu. Dąb upamiętniać będzie wyjątkową dla Polski rocznicę, ale też prezydencką wizytę w naszym mieście.

 

Drzewa zostało zasadzone przez przewodniczącą Samorządu Szkolnego – Julię Wańczyk, zastępcę – Dawida Kubasa oraz przedstawiciela harcerzy z drużyny Czarna Jedynka – Radosława Janika. Asystowali im dyrektor I LO – Aleksander Rybski i Prezydent Nowego Sącza – Ryszard Nowak.

Uroczystości towarzyszył występ szkolnego chóru oraz zespołu regionalnego Sądeczoki. Pojawili się też uczniowie w strojach z Orszaku Długosza.

– Ta chwila powinna dla was być wyjątkowa, zwłaszcza, że obchodzimy stulecie odzyskania niepodległości, ale również dwustulecie istnienia waszej szkoły. Jestem przekonany, że z tego wydarzenia będziecie dumni zarówno wy, jak i następne pokolenia – mówił do uczniów prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak.

Dąb został przekazany uczniom ILO już w marcu, podczas wizyty Prezydenta Andrzeja Dudy w Nowym Sączu. Wtedy jednak warunki pogodowe nie pozwoliły na wspólne zasadzenie drzewa. Teraz przyszła już jednak pora na to, by sadzonka zapuściła korzenie. Jak zdradził dyrektor I LO Aleksander Rybski, data nie jest przypadkowa – drzewo zasadzone zostało w dniu urodzin Andrzeja Dudy.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.