Szynobus lekarstwem na korki

Zarząd Województwa Małopolskiego przy współpracy z samorządami z obszaru Sądecczyzny podjął decyzję o uruchomieniu dodatkowego połączenia kolejowego na linii Nowy Sącz- Stary Sącz – Rytro. Rozwiązanie jest odpowiedzią na korki powstałe w wyniku zamknięcia mostu heleńskiego.

wsb3

Od poniedziałku mieszkańcy Starego Sącza dojeżdżający do Nowego Sącza będą mogli skorzystać z połączenia, dzięki któremu czas dotarcia do miasta wynosił będzie zaledwie 8 minut. Od 21 maja wyruszą 32 kursy pociągów, a od 10 czerwca pojawi się dodatkowych 10 na linii: Nowy Sącz – Rytro – Nowy Sącz oraz 4 na linii: Nowy Sącz – Stary Sącz. Kursy będą wykonywane przez koleje Małopolskie oraz Przewozy Regionalne.

Komunikacja między Starym Sączem, a Nowym Sączem pozostawiała wiele do życzenia nawet wtedy, kiedy most był. Wiele osób narzeka, że jednak ulica Węgierska jest bardzo wąskim gardłem. Dzięki temu, że mieszkańcy korzystali również z mostu heleńskiego, nie było aż tak dramatycznie. Nowe połączenie to będzie transport szybszy i przede wszystkim pewny. Wyzwaniem dla nas jest na pewno zapewnienie dojeżdżającym do szynobusu parkingów w okolicach dworca w Starym Sączu. Rozpocząłem już w tej sprawie rozmowy- mówił podczas konferencji prasowej Jacek Lelek – burmistrz Starego Sącza.

Trwają również prace nad stworzeniem biletu zintegrowanego jednorazowego oraz biletów okresowych. Województwo Małopolskie poświadczyło swoje zaangażowanie w uruchomienie nowej linii kwocie 470 tys. zł. natomiast Miasto Nowy Sącz zgłosiło swój udział w kwocie do 180 tys.zł. w tym roku.

Być może zaistniały kryzys komunikacyjny stanie się motywacją dla mieszkańców do korzystania z szynobusu jako podstawowego środka transportu nawet po oddaniu do użytku nowego mostu heleńskiego.

Harmonogram i ceny biletów TUTAJ

MAGIK MAŁA
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]