Uwaga! Ktoś podszywa się pod RTK i wyłudza dane

Zachowajcie ostrożność i ostrzeżcie swoich bliskich, zwłaszcza osoby starsze. Dziś od trojga mieszkańców Nowego Sącza oszuści podszywający się pod przedstawicieli Regionalnej Telewizji Kablowej wyłudzili dane wrażliwe.

– Mamy sporo zgłoszeń, że oszuści podszywają się pod pracowników RTK i wyłudzają wrażliwe dane, czyli PESEL, numer dowodu osobistego, imię i nazwisko, obiecując w zamian darmowy abonament telewizyjny – mówi Joanna Serafin, kierowniczka biura obsługi klienta Regionalnej Telewizji Kablowej.

Wiadomo już, że co najmniej trzy starsze osoby dały się podejść telefonującym do nich oszustom i podały swoje dane. Z Regionalną Telewizją Kablową skontaktowały się dzieci seniorów, ponieważ sprawa wydawała im się podejrzana. Nowosądeczanom polecono zgłosić wyłudzenie danych na policję.

– Regionalna Telewizja Kablowa nigdy telefonicznie nie występuje, ani nie występowała o udostępnienie jakichkolwiek informacji – podkreśla Joanna Serafin. Jak zaznacza, przedstawiciele RTK nigdy nie kontaktują się telefonicznie nawet w celu przedstawienia ofert.

Na kanale Regionalnej Telewizji Kablowej emitowany jest już pasek informacyjny z przestrogą przed oszustwami. Ważne jednak, by ostrzeżenie trafiło do jak najszerszego grona. Nie wiadomo, jaki jest cel oszustów i do czego mogą wykorzystać pozyskane dane.

fot. Wojciech Molendowicz

Czytaj też: Turystka z Warszawy zaginęła w Zakopanem, odnalazła się w sądeckim areszcie

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.