Uwaga! Kolejna zmiana organizacji ruchu na nowosądeckim rynku

Uwaga! Kolejna zmiana organizacji ruchu na nowosądeckim rynku

W związku z ostatnim etapem remontu nawierzchni wokół rynku w Nowym Sączu, od poniedziałku 14 października zostanie zamknięty odcinek jezdni pomiędzy ul. Kazimierza Wielkiego i Dunajewskiego oraz fragment ul. Kazimierza Wielkiego od Franciszkańskiej do rynku.

W wyniku tego wschodnia część rynku oraz odcinek ul. Piotra Skargi od Bóżniczej stanie się drogą dwukierunkową z możliwym dojazdem do Lwowskiej.

Ul. Bóżnicza, podobnie jak Tymowskiego, stanie się drogą jednokierunkową z przejazdem od Pijarskiej do Piotra Skargi. Z kolei ulice: Dunajewskiego, Hoffmanowej oraz Franciszkańska od ul. Pijarskiej będą nieprzejezdne.

Dojazd do ul. Berka Joselewicza ulicą Franciszkańską będzie możliwy od Piotra Skargi.

Zaleca się, aby jadąc od ronda pod Zamkiem w stronę rynku i ul. Jagielońskiej skręcać w ulicę Bożnicza, następnie Piotra Skargi, Lwowską, Matejki i Kościuszki. Natomiast kierując się od Zamku w stronę Osiedla Wólki należy skręcić w ulicę Bóżniczą, następnie Piotra Skargi,  Lwowską, Matejki i Kościuszki, Jagiellońską, i Mickiewicza.

Przystanek autobusowy z ul. Kazimierza Wielkiego zostanie przeniesiony na płytę rynku przy ul. Jagielońskiej.

W związku z kontynuacją robót północna i południowa część rynku będą nieprzejezdne do czasu zakończenia prac na zachodnim fragmencie (za ratuszem).

fot. UM Nowego Sącza

Share on twitter
Share on facebook