Muszynka: dwie interwencje strażaków jednego dnia

Muszynka: dwie interwencje strażaków jednego dnia

Aż dwa razy sądeccy strażacy zostali zadysponowani wczoraj do Muszynki (gmina Krynica-Zdrój) w związku ze zdarzeniami drogowymi, które miały tam miejsce.

Pierwszy raz musieli interweniować o 10:28. Mercedes Sprinter poruszający się drogą krajową 75 w kierunku Muszynki wypadł z jezdni i znalazł się w przydrożnym rowie.

Pojazdem podróżowało 9 osób, każdej z nich udało się o własnych siłach opuścić pojazd. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i sprawdzili czy nie doszło do wycieku płynów. Karetka Pogotowia Ratunkowego zabrała jedną z poszkodowanych osób do szpitala na dalsze badania. Działania te trwały ponad godzinę, a w tym czasie ruch na drodze odbywał się bez utrudnień.

Drugi raz strażacy wyjeżdżali do Muszynki o 16:20. Tym razem doszło do zderzenia dwóch pojazdów: samochód ciężarowy najechał na tył poprzedzającej go osobówki.

Zarówno Oplem Astrą jak i Scanią podróżował sam kierowca, żaden z nich nie zgłaszał dolegliwości. Interwencja strażaków trwała ponad godzinę i polegała na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, usunięciu resztek karoserii z jezdni oraz odłączeniu klem akumulatora w samochodzie osobowym.

W działaniach brali udział strażacy z JRG w Krynicy Zdroju, OSP Tylicz i OSP Muszynka.

fot. PSP w Nowym Sączu