Tragedia w Nowym Sączu. Na przejeździe kolejowym zginął 41-letni Rafał

Tragedia w Nowym Sączu. Na przejeździe kolejowym zginął 41-letni Rafał

Około godziny 20 na przejeździe kolejowym przy ul. Traugutta w Nowym Sączu  mężczyzna pochodzący z miejscowości Tęgoborze rzucił się pod nadjeżdżający pociąg. Zginął na miejscu. Obecnie trwają czynności dochodzeniowo-śledcze pod nadzorem prokuratora. 

Jak poinformował w rozmowie z naszą redakcją mł. insp. Sebastian Gleń z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, prawdopodobnie było to samobójstwo.

Pasażerowie pociągu relacji Kraków-Krynica-Zdrój relacjonują, że najpierw usłyszeli uderzenie, a później czuli, że pojazd po czymś przejeżdża. Droga przez trzy godziny była całkowicie zablokowana, a ruch pociągów wstrzymany.

Aktualizacja: 41-letni Rafał pochodzący z miejscowości Tęgoborze ostatnimi czasy wynajmował mieszkanie w Nowym Sączu. Nie wiadomo, co sprawiło, że postanowił odebrać sobie życie.  Śledczy ustalają, okoliczności tego zdarzenia.

Fot. dts24.pl/ Przemysław Głód

 

  • Telefon zaufania dla dorosłych: 116 123. Działa codziennie, także w święta, od godz. 14:00 do 2:00 w nocy.
  • Centrum wsparcia: 800 702 222.
  • Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111. On działa codziennie od godz. 12:00 do 2:00 w nocy
  • Telefon zaufania dla rodziców zaniepokojonych o bezpieczeństwo dzieci: 800 100 100.
  • Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców oraz pedagogów: 800 080 222.

– W Nowym Sączu działa Ogólnopolska Linia Pomocy Pokrzywdzonym. Prowadzi ją Fundacja Iwo-Doradztwo Obywatelskie. Pełni ona między innymi rolę telefonu zaufania dla dzieci, młodzieży z problemami oraz dla ludzi z myślami samobójczymi. Codziennie mamy kontakt z potencjalnymi samobójcami. Wielu z nich zawdzięcza nam życie. Bezpłatny nr telefonu 222 309 900 – informuje nasz Czytelnik Jacek  Salamon.