Budowa mostu w Kurowie, DK 75

UWAGA kierowcy! Utrudnienia w okolicach mostu w Kurowie

Na drodze krajowej 75 w Kurowie, gdzie powstaje nowy most łączący brzegi Dunajca, kierowcy mogą spodziewać się od wczoraj utrudnień związanych z kolejnym etapem inwestycji. W okolicach starej przeprawy rozpoczyna się budowa muru oporowego.

"Przed starym mostem na Dunajcu,  jadąc w stronę Nowego Sącza, na odcinku 400 metrów zajęte zostało pobocze z powodu budowy muru oprowego. Prace trwają od godz. 6. do 20. w dni robocze, a w soboty -  od 6. do 18. mimo sezonu zimowego" - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie.

Most ma powstać w ciągu 25 miesięcy od daty zawarcia umowy z wykonawcą (podpisaną ją 10 czerwca 2019 r.) Koszt inwestycji to 189 mln zł. Obiekt zaprojektowano z parametrami technicznymi dla drogi klasy głównej przyśpieszonej. Będzie dłuższy od starego mostu o 200 m. Całkowita jego długość wyniesie 602 metry. Pylony sięgną wysokości 33,5 m ponad poziomem terenu.

Stary most zostanie rozebrany, ale jego przyczółek zostanie zaadaptowano na punkt widokowy.

Kurów: pojawiły się pierwsze podpory nowego mostu. Przyczółek starego zmieni się kiedyś w punkt widokowy

zdjęcia: GDDKIA Kraków

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.