Uwaga kierowcy! Trudna sytuacja drogowa na DK75 przed Krynicą

Uwaga kierowcy! Trudna sytuacja drogowa na DK75 przed Krynicą

Opady śniegu dają się we znaki kierowcom podróżującym krajową 75. w okolicy Krynicy – Zdroju. W drodze do uzdrowiska przed Krzyżówką samochody stoją w długim korku.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad – deszcz i mżawka utrudnia kierowcom jazdę na terenie całego kraju, ale wszystkie drogi są przejezdne. W różnych rejonach kraju dochodzą do tego jeszcze opady śniegu, śniegu z deszczem oraz błoto pośniegowe.

Błoto pośniegowe występuje na terenie województwa warmińsko-mazurskiego na dk 63 odc. Giżycko – Węgorzewo, na terenie województw małopolskiego w południowej części (dk 75 odc. Nowy Sącz – granica państwa, dk 28 odc. Nowy Sącz – Gorlice, dk 28 odc. Wadowice – Tymbark, dk 47 odc. Nowy Targ – Rabka Zdrój) oraz na terenie podkarpackiego na dk 28 odc. Sanok – Przemyśl.

Opady śniegu, śniegu z deszczem utrudniają jazdę na terenie województw: podlaskiego, pomorskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, łódzkiego, lubelskiego, warmińsko–mazurskiego, podkarpackiego, mazowieckiego i zachodnio-pomorskiego.

Opady deszczu, mżawka występują w całym kraju.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje po południu i wieczorem zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. Opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu. W Karpatach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o ok. 10 cm. Temperatura maksymalna od 2 st.C. na Podkarpaciu i Suwalszczyźnie do 6 st.C. na krańcach zachodnich, chłodniej w rejonach podgórskich Karpat, ok. minus 1 st.C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, na wybrzeżu także silny, do 45 km/h, w całym kraju porywisty, zachodni i północno-zachodni. Na zachodzie i południu kraju porywy wiatru do 65 km/h. W Karpatach porywy do 90 km/h, w Sudetach do 110 km/h. W górach zawieje i zamiecie śnieżne.

Jedźcie ostrożnie!

Czytaj też:

Portret uroczej sądeczanki – Kingi podkręca wynik 31 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Share on twitter
Share on facebook