Portret uroczej sądeczanki – Kingi podkręca wynik 31 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Portret uroczej sądeczanki – Kingi podkręca wynik 31 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

00 zł.  Dzieło wystawione na aukcji Allegro przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest wyjątkowe z kilku względów. Modelką jest dziewczynka z Nowego Sącza, sześcioletnia Kinga, a obraz wykonany został z tysięcy wkrętów, których „główkom” artystka nadała stosowne kolory. Podarowała go Wielkiej Orkiestrze Jerzego Owsiaka firma Klimas-Wkręt-Met.

W naszej galerii znalazło się 20 niezwykłych obrazów, wykonanych techniką screw art. Każdy z nich to osobna historia, opowiedziana przez dwie młode artystki z Nowego Wiśnicza: Oliwię Strzopę i Magdalenę Berdychowską. Większość z nich to interpretacja dzieła mistrzów malarstwa – od Leonarda da Vinci po René Magritte`a . Czasem to wierne odwzorowanie, innym razem luźna inspiracja. Obrazy są wyjątkowe, bo za pomocą wkrętów, a więc elementów tak dalekich sztuce, postanowiliśmy stworzyć coś, co sztuką jest. Trójwymiarowość prac, wrażenie lekkości (mimo słusznej wagi!), niezwykłe przestrzenie stworzone przez tysiące wkrętów, z których każdy stał się maleńkim płótnem. Ten obraz jest jednak WYJĄTKOWY. Stworzony został z myślą o WOŚP specjalnie na 31. Finał. Niech ta pierwsza licytacja pokaże, że piękno malarskiej klasyki w industrialnym wydaniu jest równie zachwycające, co oryginały!” – zapraszają do licytacji darczyńcy.

–  To cudowna inicjatywa! „Wkręciła” nas w nią pani Magdalena Woźniak, współpracująca z firmą Klimas – Wkręt. Córeczka, która dzięki tej inicjatywie została na chwilę modelką, ma 6 lat i chodzi do przedszkola Wesołe Skrzaty. Jestem mamą trójki dzieci: Kingi Dawida i Nikosia. Przy każdym pobycie w szpitalu, gdy przychodziły na świat nasze dzieci, mieliśmy do czynienia ze sprzętem medycznym opatrzonym czerwonymi serduszkami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, więc nie mieliśmy żadnych wątpliwości czy angażować się w tę inicjatywę. Całym sercem kibicujemy akcji Jerzego Owsiaka. A sam portret to majstersztyk. Szczególny podziw ma dla tego dzieła ma mój mąż, który sam pracuje w branży budowlanej i z zaskoczeniem odkrył, że z takiej siermiężnej materii jak wkręty, można wyczarować takie cudo – mówi  w rozmowie z dts24 mama Kingi, pani Anna Górka.

Licytacja kończy się w sobotę 11 lutego o godzinie 23:12.

Rozmiar obrazu: 70cmx70cm

Autorki: Oliwia Strzopa, Magdalena Berdychowska

Projekt: Klimas art (Klimas Wkręt-met)

Aukcję znajdziesz TUTAJ

Zdjęcia: Fundacja WOŚP &vKlimas – Wkręt – Met

Czytaj też:

Nowy Sącz, ul. Zielona. Rozpoczęła się budowa kampusu WSB-NLU

Share on twitter
Share on facebook