Uwaga kierowcy! Pojazdy wojskowe pojadą sądeckimi drogami

Uwaga kierowcy! Pojazdy wojskowe pojadą sądeckimi drogami

Od dzisiaj (12 luty) na ulicach Sądecczyzny jak i całego kraju mogą pojawiać się kolumny wojskowe. Jak informuje Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, wzmożony ruch wojska nie powinien wzbudzać niepokoju. Związany jest on z cyklicznie przeprowadzanymi ćwiczeniami o nazwie ,,Steadfast Defender-24″ i ,,Dragon-24″.

,,Od 12 lutego 2024 r. do końca maja, pojazdy wojskowe będą przemieszczały się po autostradach, drogach ekspresowych oraz drogach krajowych niemal całego kraju (…) Zwracamy się do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności” poinformowało Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych na platformie X.

Ruch ma być skoordynowany w taki sposób, aby możliwie jak najmniej utrudniać ruch na ulicach. Przejazd ma być dodatkowo wykorzystany w celu  ,,przetrenowania przyjęcia i przerzutu sił sojuszniczych, koordynacji działań transgranicznych oraz współpracy z państwami gospodarzami”. Kolumny będą eskortowane zarówno przez Żandarmerię Wojskową, pododdziały Wojska Polskiego oraz Policję.

Mundurowi apelują aby pod żadnym pozorem nie udostępniać informacji, zdjęć, lokalizacji czy dat wskazujących na aktualne miejsce przemieszczania się kolumn wojskowych.

Więcej informacji o ćwiczeniach wojsk TUTAJ.

fot. pixabay 

Czytaj też:

Strażackie wspomnienia. Spłonęło ponad 13 tysięcy kurcząt