Zielony dach nad Maślanym Rynkiem i wielopoziomowy parking pod nim. Oto pomysł na zaniedbane miejsce

Zabieramy się do pracy. Chcemy, aby Maślany Rynek, ta perełka, którą mamy w Nowym Sączu, gdzie wszyscy sądeczanie się pojawiają, odżyła. Żebyście mieli godne warunki do pracy, żeby można było powiedzieć, że to miejsce, ponownie rozkwitło – mówił prezydent Ludomir Handzel na spotkaniu z kupcami z Maślanego Rynku, które zorganizowano w sądeckim ratuszu.

WSB2020

Pomysły na przeobrażenie tego miejsca, z zachowaniem jego dotychczasowej funkcji, przedstawił sądecki architekt Jakub Potoczek.

Jeden z projektów poddanych dyskusji zakłada zbudowanie wielopoziomowego parkingu oraz zadaszenie placu targowego zielonym - trawiastym dachem.

Marzy mi się, żeby parking był bramą do tej części Nowego Sącza – powiedział prezydent Ludomir Handzel. W grę wchodzi także wygospodarowanie miejsca na budynek, który mógłby pełnić funkcję Urzędu Miasta.

Nowy Sącz ma zaledwie 700 miejsc parkingowych. Podziemny parking pod Maślanym Rynkiem (Jakub Potoczek mówił nawet o możliwości ulokowania tam czteropoziomowej budowli dzięki wykorzystaniu ukształtowania terenu) powiększyłby zasoby miasta do 1100  miejsc.

źródło: biuro prasowe Urzędu Miasta Nowego Sącza

MAGIK MAŁA

2 comments

 1. Matylda 9 lipca, 2019 at 13:51 Odpowiedz

  Pomysł bardzo dobry.
  Trzeba tylko aby zniknęły z tego miejsca stoiska z odzieżą i innymi
  Art.przemyslowymi bo dla Tych
  Jest dosyć miejsca w wolnych lokalach przy ul.Jagiellonskiej
  czy innych miejscach w centrum
  miasta.

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.