Sądecka policja prowadzi *Kaskadowy pomiar prędkości*

Dzisiaj lepiej zdejmijcie nogę z gazu. Policjanci ruchu drogowego od rana prowadzą na Sądecczyźnie europejskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”.

wsb3

Podczas tego typu działań kontrola jest prowadzona w tym samym czasie na różnych odcinkach tej samej drogi. Często załogi policyjne znajdują się blisko siebie, a spotkać możemy dwie, trzy, albo nawet więcej kontroli drogowych ustawionych kolejno po sobie.

Dzisiejsza akcja koordynowana jest przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego TISPOL.

Wczoraj ,,Kaskadowy pomiar prędkości" prowadzony był we wszystkich państwach Unii Europejskiej.

,,W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego dzisiaj w godz. 6.00-22.00 sądeccy policjanci prowadzą działania kontrolno-prewencyjne, których celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i dbanie o bezpieczeństwo ruchu drogowego" - informują policjanci z Nowego Sącza.

Kierowcy, którzy nie zastosują się do ograniczenia prędkości, a zwłaszcza ci, którzy rażąco przekroczą dopuszczalne normy, oczywiście poniosą konsekwencje.

,,Wraz ze wzrostem prędkości pojazdu wydłuża się droga jego hamowania, trudniej zapanować nad pojazdem, opóźnia się reakcja na sytuacje mogące wystąpić na drodze. Z powodu nadmiernej prędkości giną nie tylko kierowcy pojazdów, ale giną również inni uczestnicy ruchu drogowego" - przypomina policja.

fot. KMP Nowy Sącz

GLINIK

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.