Uwaga! Bieg Barana już wkrótce. Wspólnie pomóżmy sądeckiemu muzykantowi!

Radość, uśmiechy na twarzach, atmosfera serdeczności, sportowa walka o zwycięstwo, pyszne regionalne jedzenie, zapierające dech widoki, a przede wszystkim pomaganie przez bieganie – tak w skrócie można podsumować to, co czeka na nas 3 czerwca podczas tegorocznej edycji Biegu Barana w Skrudzinie. 

wsb3

Organizatorzy pomyśleli o wszystkich i przygotowali kilka propozycji zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych:

– Bieg Główny 8 km
– Marsz Rekreacyjny/Nordic Walking 8 km – po trasie Biegu Głównego
– Bieg Przedszkolaka – dystans ok. 100 m;
– Bieg Dzieci klas I – III – dystans ok. 200 m;
– Bieg Dzieci klas IV – VI – dystans ok. 400 m;
– Bieg Juniora (Klasy VII, VIII/Gimnazjum) – dystans ok. 1000 m.

Kropla krwi na wagę złota

– Jako, że tego samego dnia Starosądecki Klub Honorowych Dawców Krwi PCK planował akcję w Starym Sączu, 
wpadliśmy na pomysł, że zaprosimy ich do nas. Efekt ⁉ Uderzamy z podwojoną siłą i przenosimy 
akcję oddawania krwi do Skrudziny na III edycję Biegu Barana! – piszą organizatorzy biegu. 

Krew będzie można oddać w Szkole Podstwowej w Skrudzinie od godziny 8.00-13.00. Trzeba jednak mieć ze sobą dowód osobisty.

Sądecki muzykant potrzebuje naszej pomocy!

Bohaterem tegorocznej edycji jest 50-letni mieszkaniec Skrudziny – Stanisław Stawiarski, mąż i ojciec czwórki dzieci, z zamiłowania muzyk. Nowy Rok rozpoczął tak, jak większość z nas: z nowymi planami, marzeniami i masą pomysłów. Ale los napisał inny scenariusz. 4 stycznia mężczyzna zaczął się źle czuć. Miał problemy z mówieniem, nogi odmawiały posłuszeństwa, a ręce zaczęły słabnąć…

Wszystko stało się nagle. Wcześniej był okazem zdrowia i wulkanem energii. Około godziny 16. postanowił wezwać pogotowie ratunkowe. Do sądeckiego szpitala został przyjęty z objawami udaru lewej półkuli mózgu. Cztery godziny później jego stan gwałtownie się pogorszył – nastąpiła zupełna afazja i doszło do porażenia prawostronnego.
Stanisław trafił do Kliniki Neurologii w Krakowie. Tam rozpoczął specjalistyczne leczenie. Diagnoza nie byłą łatwa do zaakceptowania: „udar niedokrwienny lewej półkuli mózgu z zakresu unaczynienia tętnicy środkowej mózgu”. Taka diagnoza zwykle oznacza niepełnosprawność. Jednak mężczyzna nie poddał się i cały czas konsekwentnie walczy o powrót do zdrowia. Ma dla kogo żyć i o co walczyć. W jednej drużynie walczą razem z nim żona, czwórka dzieci, przyjaciele… Wszyscy wierzą, że Stasiu znów zacznie mówić i wróci z nimi do domu. Obecnie przebywa w Limanowej, gdzie przechodzi rehabilitację.

„Bez wątpienia większość z nas miała okazję bawić się z kapelą Stanisława, gdyż muzykują od wielu lat. Na pewno niejedna młoda para wkraczała weselnym krokiem w nowe życie przy dźwiękach gitary albo perkusji, na której grał właśnie on. Dziś jednak, to jemu przyszło toczyć batalię o nowe, normalne życie. Otwórzmy więc serca i podejmijmy razem z nim walkę. Spotkajmy się 3 czerwca w Skrudzinie. Nie możemy zapomnieć o naszym muzykancie!” – apelują organizatorzy Biegu Barana.

Pobiegł boso, przez błoto i lasy

Zapał do pomagania przyciągnął na start zeszłorocznej edycji biegu ponad 200 osób. Niestraszne im było zimno i błoto. Znalazł się również śmiałek, który pobiegł na bosaka. Trasa głównego biegu prowadziła leśnymi, polnymi i asfaltowymi drogami Skrudziny. Punktem kulminacyjnym był  fragment wiodący przez hale i polany, gdzie baca Sroka z Przysietnicy wypasa owce, i skąd rozpościera się niepowtarzalny widok na Beskid Sądecki. Dzięki dobremu sercu ludzi, którzy dokonali opłat startowych, sponsorom oraz dobroczyńcom. którzy pomogli zapełnić puszki wolontariuszy, udało się zgromadzić prawie 10 tys. zł.

Fundusze zostały przekazane 60-letniemu Józefowi Szabli kierowcy PKS. Pan Józef potrzebował pilnej rehabilitacji oraz sprzętu, który ułatwiłby rodzinie sprawowanie nad nim opieki. W tym roku Bieg Barana ma przywrócić nadzieję Stanisławowi i jego najbliższym. Pomaganie ma sens! Wierzymy, że 3 czerwca spotkamy się na starcie i tym razem pobiegniemy po zdrowie dla sądeckiego muzykanta!

Rejestracja internetowa na Bieg Barana trwa jeszcze do dzisiaj, jednak w dniu startu również będzie można się zapisać.

ZAPISY

Szczegóły wydarzenia 

Więcej informacji już wkrótce.

Fot. arch. Bieg Barana

 

 

JULAPO
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]