Usiedli przy okrągłym stole, aby porozmawiać o sądeckich szkołach [ZDJĘCIA]

Czterdziestu reprezentantów środowisk związanych z sądecką edukacją zasiadło dziś do zapowiadanego w kampanii wyborczej "Okrągłego Stołu Edukacyjnego", aby wspólnie dyskutować o funkcjonowaniu i rozwoju sądeckich przedszkoli, szkół i placówek oświatowych. Wśród gości znaleźli się dyrektorzy placówek, nauczyciele, pracownicy obsługi oraz przedstawiciele rad rodziców. 

WSB2020

OSNO (Okrągły Stół Nowosądeckiej Oświaty) dziś skupił osoby, które wyłoniono losowo, ale w przyszłości spotkania będą odbywały się w ośmiu zespołach roboczych  - do spraw przedszkoli, szkół podstawowych, szkół średnich i branżowych, edukacji specjalnej, edukacji pozaszkolnej, rodziców i opiekunów uczniów, dyrektorów i nauczycieli oraz pracowników obsługi oświaty.

-Dzisiaj pewnie odpowiemy sobie na podstawowe pytania związane z organizacją naszej pracy, dlatego dziękuję, że jesteście państwo w tak licznym gronie. Osób, które chciały się pojawić na tym spotkaniu było bardzo dużo. Miałem wiele telefonów, sms-ów, ale też ataków ze strony polityków. Oni też chcieli tu siedzieć, ale moim zdaniem nie ma tutaj miejsca na politykę. Nigdy nie zgodzę się na to, żeby politycy grali sądeckimi dziećmi. Chcemy merytorycznie rozmawiać z osobami ze środowiska, które są kompetentne i osiągnąć racjonalny kompromis - mówił prezydent Ludomir Handzel

Jak zaznaczyła Małgorzata Belska - dyrektor Wydziału Edukacji, dzięki OSNO  pojawi się "przestrzeń gwarantująca wybrzmienie głosu wszystkich stron zabiegających o właściwe funkcjonowanie oświaty w mieście".

- Chcielibyśmy, aby w końcu spotkały się wszystkie środowiska związane z sądecką oświatą, wzajemnie się dostrzegły i zrozumiały, że każdy ma swoje potrzeby. Chcielibyśmy, aby to były szczere i i otwarte rozmowy. Na ich podstawie opracowywane będą takie rozwiązania, które po negocjacjach urzędniczych będziemy wdrażać w oświatową codzienność Nowego Sącza  - mówiła Małgorzata Belska

 

KZK

4 comments

  1. Obywatel 4 lutego, 2019 at 17:47 Odpowiedz

    “…Miałem wiele telefonów, sms-ów, ale też ataków ze strony polityków. Oni też chcieli tu siedzieć, ale moim zdaniem nie ma tutaj miejsca na politykę. Nigdy nie zgodzę się na to, żeby politycy grali sądeckimi dziećmi. Chcemy merytorycznie rozmawiać z osobami ze środowiska, które są kompetentne i osiągnąć racjonalny kompromis – mówił prezydent Ludomir Handzel” No chyba sobie gość jaja robi…. Jak do tej pory to tylko On “gra” sądeckimi dziećmi. I to on chce rozwalić szkoły i to on zagraża sądeckim dzieciom reszta chce ich bronić.

  2. Bej 4 lutego, 2019 at 18:55 Odpowiedz

    Jak się nie ma pomysłu i wizji to się organizuje tzw Okrągły Stół. Sprytne i nic poza tym . Może jeszcze że głupie i infantylne .

  3. wsx 4 lutego, 2019 at 23:27 Odpowiedz

    Jakie wyniki ma szkoła sybiraków? bieganie musztry w mundurkach to nie wszystko! zabawa dzieci w wojsko? W pierwszej kolejności niech Pan Dyrektor Szczerkowski przedstawi statystyki, wyniki matur w swojej szkole, twarda matematyka? liczby nie kłamią Panie Dyrektorze? jaka jest zdawalność matury i na jakim poziomie w Pańskiej szkole? Jak wypadła ewaluacja szkoły? na którym miejscu w województwie i na tle średniej w kraju jest Pana szkoła pod względem wyników z matur? Przypominam Panu, że Pana szkoła to liceum ogólnokształcące, a w liceum liczy się wynik z matury, Panie Dyrektorze Szczerkowski Pan się chyba zapomina? Jak Pana liceum wypada na maturze w porównaniu z innymi liceami w mieście? dostaje Pan taką samą kwotę dotacji? liceum profilowane? innowacja pedagogiczna? Najpierw matura, później bieganie musztry w mundurku !!! chyba, że nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera?

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.