Urząd pracy będzie w Nawojowej. Koszt inwestycji to około 11 mln

Jest już gotowy projekt i pozwolenie na budowę nowej siedziby Powiatowego Urzędu Pracy, który powstanie w Nawojowej. Wstępny koszt inwestycji to nie bagatela 11 milionów złotych. Urzędnicy przekonują, że aby zaoszczędzić w przyszłości, teraz trzeba wydać kilka milionów. Dodatkowo władze powiatu mają starać się o środki zewnętrzne na dofinasowanie części zadania. 

wsb3

- Wiem, że kwota może wydawać się wysoka, ale przypomnę, że od wielu lat płacimy blisko pół miliona złotych rocznie za wynajem budynku przy ulicy Nawojowskiej. Tymczasem możemy wybudować obiekt, który będzie naszą własnością, na naszej działce i z dogodnym dojazdem dla mieszkańców Sądecczyzny - wyjaśnia starosta Marek Pławiak. 

Obok obiektu znajdzie się 60 miejsc parkingowych. Do nowego budynku planowane jest przeniesienie też części Wydziału Komunikacji. Malkontentom, którzy uważają, że siedziba będzie za daleko, starosta wyjaśnia, iż PUP znajdować się będzie tylko nieco ponad dwa kilometry dalej.

- Nie jest to więc żadna duża różnica, tym bardziej, że większość osób przyjeżdża do urzędu pracy samochodem. Po drugie – istnieje sprawna komunikacja autobusowa pomiędzy Nowym Sączem, a Nawojową - kwituje Pławiak.

Źródło/Fot. Starostwo Powiatowe/
Wizualizacja budynku PUP w Nawojowej

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.