Uliczny bokser. Szedł i rozdawał ciosy przechodniom

pięść

30-letni kryniczanin bił przypadkowo napotkane osoby, uderzając pięścią w twarz i głowę. Mężczyzna został zatrzymany. Jak się okazało – był całkiem trzeźwy.

W niedzielę, 5 września br. w godzinach porannych 30-latek idąc przez jedno z osiedli w Krynicy-Zdroju, bez żadnego powodu, znienacka uderzał pięścią w twarz lub tył głowy inne osoby, które akurat spotykał na swojej drodze. Wśród pokrzywdzonych seniorów był jeden mężczyzna i cztery kobiety, w tym 83-latka. Kiedy przed godziną 10. kryniccy policjanci otrzymali informację o tym zdarzeniu, patrol pełniący służbę na mieście natychmiast został skierowany na osiedle w poszukiwaniu sprawcy. Okazało się, że w rejonie jednego z bloków mężczyzna został ujęty przez kilku mieszkańców, po tym jak zaatakował przechodnia” – czytamy w policyjym komunikacie.

30-latek wyrywał się  i jak mówią mundurowi –  nie potrafił wysławiać się w sposób logiczny. Przewieziono go do miejscowego komisariatu i przebadano na trzeźwość – w jego organizmie nie było jednak alkoholu. W szpitalu pobrano krew do dalszych badań na obecność substancji psychoaktywnych.

Postępowanie przeciwko sprawcy przestępstwa naruszenia nietykalności cielesnej (art. 217 kk.) jest inicjowane bezpośrednio przez pokrzywdzonego, a żeby zostało wszczęte, pokrzywdzony powinien sporządzić i złożyć do sądu prywatny akt oskarżenia. W tym jednak przypadku, po zapoznaniu się z materiałami, Prokuratura Rejonowa w Muszynie podjęła decyzję o objęciu ściganiem z urzędu i wszczęciu dochodzenia w tej sprawie. Kryniczanin został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Grozi mu teraz grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku, ale z uwagi charakter chuligański wymiar kary może być wyższy” –  tłumaczy Aneta Izworska z zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.