Pięciu na dwóch. Prawo pięści po grybowsku…

Do konfrontacji – bynajmniej nie sportowej doszło na boisku. Dwóch przeciwko piątce krewkich kawalerów. Dwóch dotkliwie pobitych trafiło do szpitali w Krynicy i Nowym Sączu. Poszło o pożyczony i nie oddany głośnik…

Dwóch braci, w wieku 17 i 20 lat umówiło się z 17-letnim mieszkańcem gminy Grybów, by odzyskać pożyczony przed rokiem przenośny głośnik. Spotkali się wieczorem, 2 września br. na boisku sportowym na terenie gminy Krynica-Zdrój. Tam okazało się, że 17-latek nie ma zamiaru zwrócić pożyczonego sprzętu. Zamiast głośnika przywiózł swoich czterech kompanów, którzy zaatakowali braci i dotkliwie ich pobili, po czym napastnicy wsiedli do swoich samochodów i odjechali” – czytamy w policyjnym komunikacie.

Poszkodowania wrócili do domu o własnych siłach, ale pomoc medyczna okazała się konieczna. Na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 3 września sprawcy zostali zatrzymani. Jak się okazało – są to mieszkańcy gminy Grybów w wieku od 17 do 25 lat.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego cała piątka usłyszała zarzuty pobicia (art.158 §1 kk.). Dodatkowo najmłodszy z nich odpowie za przywłaszczenie mienia (art. 284§ 2 kk.) oraz groźby karalne (art. 190§1 kk.). Za pobicie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, za groźby karalne do 2 lat, natomiast za przywłaszczenie mienia od 3 miesięcy do 5 lat” – informują służby prasowe Policji.

Czytaj też:

Firma z Sądecczyzny zatrudnia setki cudzoziemców. Połowa z nich pracowała nielegalnie

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.