Fakro przekonuje rząd do ulgi remontowo- budowlanej

Fakro przekonuje rząd do ulgi remontowo- budowlanej

Przedstawiciele sądeckiej firmy Fakro wspierają działania branży budowlanej, mające na celu wprowadzenie w Polsce ulg remontowo-budowlanych. Ich zdaniem takie rozwiązanie miałoby korzystny wpływ na cały sektor  budownictwa i na  życie przeciętnego „Kowalskiego”.  W jaki sposób?

Jak pokazują dane, prawie dwa miliony polskich mieszkań wymaga kompleksowej termomodernizacji, a aż 30% polskiego społeczeństwa mieszka w budynkach wybudowanych w latach 1945 – 1970. Oznacza to, że rokrocznie tracimy mnóstwo energii i pieniędzy na ogrzewanie domów i tym samym zwiększamy znacząco emisję CO2 do atmosfery, co z kolei bezpośrednio wpływa na jakość powietrza, którym oddychamy.

Ulga w postaci odpisów podatkowych wydatków na budowę oraz remont, np. na wymianę okien, docieplenie budynków czy wymianę starych pieców węglowych, miałaby pozytywnie wpłynąć na decyzję przeciętnych „Kowalskich”, którzy chętniej inwestowaliby w remont i termomodernizację swoich mieszkań.

Zdaniem organizacji branżowych, niezbędne jest także wprowadzenie zachęty do wystawiania faktur VAT zarówno przy sprzedaży produktów budowlanych, jak również usług ich montażu. Na tej podstawie inwestorzy mogliby ubiegać się o zwrot podatku za zakup materiałów budowlanych.

Podczas I Forum Gospodarczego Budownictwa i Architektury na tegorocznej BUDMIE przedstawiciele środowiska branżowego przekazali Ministrowi Infrastruktury i Budownictwa Andrzejowi Adamczykowi oraz wiceministrowi Tomaszowi Żuchowskiemu analizę
i rekomendacje w zakresie wpływu ulgi remontowo-budowlanej na koniunkturę
w budownictwie. Na razie jednak żadna decyzja w tej sprawie nie została jeszcze podjęta.

fot. www.pixabay.com

Targi Edukacja, Kariera, Przyszłość

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama