Ukradli konsolę do gier. Okazało się, że mają na koncie też inne łupy

Dwaj mężczyźni chcieli sobie pograć. Niestety nie posiadali konsoli, więc postanowili ją ukraść z jednej z sądeckich galerii handlowych. Taki motyw przestępstwa to tylko nasze przypuszczenia, ale faktem jest, że dwóch złodziei szybko trafiło w ręce policji.

wsb3

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (20 sierpnia) ok. godz. 17.00. Dwóch mężczyzn ukradło konsolę do gier o wartości niemal dwóch tysięcy złotych. Złodzieje szybko oddalili się, ale zostali zarejestrowani przez kamerę monitoringu. Sprawa została zgłoszona na policję, a funkcjonariusze po otrzymaniu rysopisu sprawców udali się w możliwe miejsce ich przebywania.

- W trakcie kontroli przy jednej z sądeckich ulic policjanci Ogniwa Wywiadowczego zauważyli dwóch mężczyzny odpowiadających wcześniej podanemu rysopisowi. Były to osoby znane policjantom z wcześniejszych, licznych kradzieży. Obaj mężczyźni ubrani byli, tak jak podczas dokonywanej kradzieży - relacjonują funkcjonariusze KMP w Nowym Sączu.

19 i 20-latek nie posiadali przy sobie skradzionego sprzętu, jednak przyznali się do popełnionego przestępstwa. Jak się okazało, nie była to jedyna kradzież dokonana przez zatrzymanych.

- Prócz skradzionej konsoli, na przełomie lipca i sierpnia mężczyźni w sądeckich galeriach dokonywali jeszcze kilku innych kradzieży, w tym kosmetyków, słodyczy, gier komputerowych oraz sprzęt elektrycznego, starty powstałe w wyniku kradzieży sięgnęły ponad 7 tys. złotych - informują policjanci.

Wczoraj obaj mężczyźni trafili do Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu. Tam usłyszeli zarzuty w związku z popełnieniem przestępstw z art. 278 KK tj. kradzieży. Amatorom gier grozi teraz od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. ilustr. pixabay

NISSANLAT

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.