Ukradł mężczyźnie dwie pary spodni, grozi mu 5 lat więzienia

W poniedziałek, 5 marca,w Stóżach (gmina Grybów) złodziej okradł wychodzącego ze sklepu mężczyznę. Kiedy ten próbował odzyskać swoje zakupy, sprawca stał się agresywny. Niedługo później został ujęty przez grybowskich policjantów.

Do zdarzenia doszło około godziny 14.

“Funkcjonariusze udali się na miejsce zdarzenia i ustalili, że kilkanaście minut wcześniej pokrzywdzony przechodził z zakupami w rejonie sklepu spożywczego, gdy nagle zaczepił go nieznany mu mężczyzna. Zabrał mu zakupione przed momentem dwie pary spodni, a gdy 58-latek próbował je odzyskać, złodziej stał się wobec niego agresywny. Po chwili z ukradzionym towarem uciekł z miejsca zdarzenia” – informuje Iwona Grzebyk-Dulak z sądeckiej policji.

Grybowscy funkcjonariusze rozmawiali z klientami i pracownikami sklepu spożywczego oraz przeszukali okolicę w poszukiwaniu sprawcy. Szybko udało się ustalić tożsamość złodzieja. Policjanci odnaleźli mężczyznę w jego domu. Jak się okazało, 40-letni mieszkaniec gminy Grybów miał prawie promil alkoholu w organizmie.

Przestępca został zatrzymany, a na drugi dzień, gdy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej mniejszej wagi (art. 281 kodeksu karnego w związku z art. 283), za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna przyznał się do winy i postanowił dobrowolnie poddać się karze.

fot. KMP Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.