Sądecka PWSZ objęła patronatem IV Liceum Ogólnokształcące

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nowym Sączu została patronem IV Liceum Ogólnokształcącego Sportowego im. Św. Kingi.  Dzięki współpracy uczniowie mogą liczyć na doradztwo w wyborze studiów.

Głównym celem porozumienia jest podnoszenie jakości kształcenia młodzieży oraz zachęcanie jej do kontynuowania nauki na poziomie wyższym. Liceum jest jedną z kilkunastu placówek mających podpisane porozumienie z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową. Partnerskie relacje z sądecką uczelnią mają m.in. Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Pedagogiczny, Uniwersytet Rolniczy, Akademia Wychowania Fizycznego, Politechnika Krakowska oraz z Uniwersytet Ekonomiczny, a także szkoły z zagranicznych państw, takich jak: Słowacja, Węgry, Czechy, Rosja, Niemcy, Francja, Włochy, Hiszpania, Serbia, Chorwacja, Turcja, Norwegia i Dania.

–  Uczniowie i nauczyciele w ramach podpisanego porozumienia mogą liczyć na różne przywileje, między innymi na wymianę doświadczeń w zakresie kształcenia młodzieży, w tym wzajemne informowanie o tworzeniu nowych programów nauczania, możliwość korzystania ze zbiorów bibliotecznych, prowadzenie konsultacji doradztwa naukowego i metodycznego dla zainteresowanych nauczycieli  oraz uczniów Liceum – wylicza Katarzyna Górowska z działu nauki, rozwoju i współpracy.

Do podpisania umów doszło pomiędzy dr hab. inż. Mariuszem Cygnarem oraz Prorektorem ds. Nauki, Rozwoju i Współpracy doc. dr Markiem Reichelem, a mgr Lucyną Zygmunt dyrektorką IV Liceum Ogólnokształcącego. Instytucje zobowiązały się wspierać wzajemne kontakty obu społeczności, tak, aby młodzież pogłębiała swoją wiedzę o doświadczenia akademickie.

fot.www.pwsz-ns.edu.pl

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.