Udawali już Orlen. Teraz udają PGNiG. Obiecują „kokosy”. Kłamią…

Udawali już Orlen. Teraz udają PGNiG. Obiecują „kokosy”. Kłamią…

PRLEN i PGNiG

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA ostrzega przed fałszywymi ofertami, które bezpodstawnie wykorzystują wizerunek PGNiG. Autorzy tych informacji podszywają się pod PGNiG SA oraz podmioty z Grupy Kapitałowej PGNiG obiecując możliwość szybkiego zarobku.

Kuszą intratnymi inwestycjami wykorzystując dostępne w mediach informacje o rzeczywistych, innowacyjnych inwestycjach energetycznych: np. w farmy wiatrowe czy słoneczne, pozyskiwanie energii z wodoru… Podszywają się też pod podmioty działające z upoważnienia PGNiG, publikując oferty zachęcające do lokowania kapitału w tych przedsięwzięciach. Obiecują na przykład, że już przy wkładzie kilkuset złotych, można dziennie zarabiać kilkadziesiąt złotych, nie tracąc ani grosza z zainwestowanej kwoty. Oferty pojawiają się przede wszystkim na portalach Facebook, YouTube oraz licznych stronach internetowych i mailingach. Wykorzystują bezprawnie nazwę, znaki firmowe i wizerunki przedstawicieli spółki oraz instytucji państwowych.

Fałszywe reklamy zwykle prowadzą do fałszywej strony, a następnie do formularza gdzie oszuści proszą o wypełnienie danych osobowych takich jak np. imię i nazwisko, numer telefonu czy adres e-mail. Kiedy wypełnisz formularz, oddzwoni do Ciebie oszust, który będzie Cię namawiał do przelania środków na wskazane rachunki.

Podmioty z Grupy Kapitałowej PGNiG nie mają nic wspólnego z tymi ofertami.

(DSZ)

czytaj także: Uwaga! Oszustwa na Orlen! Koncern ostrzega

źródło: PGNiG

Reklama