Uczniowie sądeckiej drugiej budy będą wyjeżdżać na wymianę do Chin

Uczniowie sądeckiej drugiej budy będą wyjeżdżać na wymianę do Chin

Już wkrótce uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu będą mogli wyjeżdżać na międzyszkolne wymiany do Chin. Skorzystają z gościnności tamtejszego partnerskiego miasta Nowego Sącza – Suzhou. 

Na uroczystym podpisaniu umowy o współpracy między II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu a Liceum Ogólnokształcącym nr 3 w Suzhou zebrali się uczniowie i nauczyciele „drugiej budy” oraz władze miasta.

Chińczycy nie ukrywają, że liczą na dynamicznie rozwijającą się współpracę.

-Suzhou posiada ponad 2500-letnią historię, zamieszkuje je 13 milionów osób, a jego obszar zajmuje jedną czwartą Polski. Miasto Nowy Sącz stało się miastem partnerskim, a teraz szkoły będą partnerami. Mamy nadzieję, że rozwój naszej współpracy będzie szybki i owocny, i zarówno uczniowie, nauczyciele oraz mieszkańcy naszych miast będą mogli skorzystać z tej współpracy – mówi Dai Yong, przedstawiciel III Liceum Ogólnokształcącego w Suzhou.

O taką współpracę zabiegały również władze miasta Nowego Sącza.

 Cieszę się, że to właśnie II LO w Nowym Sączu i III LO w Suzhou podpisało umowę o partnerstwie. Tak materializuje się nasza współpraca miast, dotycząca przede wszystkim młodzieży. Jestem absolwentem tej szkoły i można powiedzieć, że to jest taki „koncert na wezwanie ucznia”.  Mam głęboką nadzieję, że w ślad za tą umową, pójdą też inne nowosądeckie szkoły, które zechcą nawiązać kontakty partnerskie z naszymi miastami partnerskimi. To pierwszy dzwonek – mówi wiceprezydent Nowego Sącza Jerzy Gwiżdż.

– W kontaktach z miastami partnerskimi, stawiamy przede wszystkim na to, by więź nawiązywała się pomiędzy ludźmi młodymi. Pracując dla teraźniejszości tak naprawdę pracujemy dla przyszłości – dodaje zastępca prezydenta.

Zachęcam wszystkie szkoły do takiej aktywności i nawiązywania współpracy ze szkołami z różnych państw, z którymi my współpracujemy. To jest niezmiernie ważne, abyśmy my się poznawali. 

Czytaj również: Sądeczanka na Tajwanie: pogadajmy sobie po mandaryńsku 

Fot. UM NS. 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Nowel

Kiedy zobaczysz ten film na pewno zagłosujesz na Ewę Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

GENIALNI LOKALNI GLOBALNI

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.