Rób to co kochasz! Jak Aleksander Doba, Leszek Cichy i Marek Kamiński. Jadą do Ciebie!

Aleksander Doba skończył  72 lata. Numer PESEL nigdy nie był dla niego przeszkodą w spełnianiu ekstremalnych marzeń. Niedawno samotnie przepłynął Ocean Atlantycki. Była to jego trzecia wyprawa "solo" przez Atlantyk i pierwsza taka wyprawa w historii! Leszek Cichy zdobył wszystkie ośmiotysięczniki. Marek Kamiński - dwa bieguny Ziemi. Różnią się jak ogień i woda, nie przeszkadza im to jednak świetnie współpracować. Każdy z trójki panów już szykuje się do przyjazdu do Nowego Sącza. Mamy dla Was zaproszenia na wyjątkowe spotkania z ludźmi, od których można uczyć się życia z pasją.

WSB2020

ALEKSANDER DOBA będzie bohaterem konferencji zatytułowanej „O wielkiej radości życia, która pozwala przetrwać”. Opowie o tym skąd brać odwagę i siłę do walki, kiedy 6-metrowe fale zalewają kajak, wspólnie z Wami zastanowi się czy Olek pesymista osiągnąłby to samo co Olek optymista i gdzie jest granica między naiwnością, a widzeniem wszystkiego w pozytywnych barwach. Wyzna jak to jest być… szczęśliwym emerytem w Polsce i gdzie tkwi tego sekret?

Spotkanie z ekstremalnym sportowcem i niezwykle pogodnym człowiekiem - Aleksandrem Dobą odbędzie się 26 października o godz. 17.

Ja wam mówię, że będzie dobrze! Na oceanie zawsze po sztormie zaświeciło słońce i jaka piękna pogoda była! Bardzo się z niej cieszyłem! Głowa do góry! Takiego optymizmu Wam życzę! Trzymajcie się!
Aleksander Doba

Dzień później - 27 października do Nowego Sącza zawita niezwykły tandem: Leszek Cichy i Marek Kamiński. Panowie będą bohaterami konferencji  „Zaufanie – podstawa życia czy zbędne ryzyko” . Będzie okazja zastanowić się na czym polega zaufanie, ile jest ryzyka, a ile ukojenia w ufaniu innym, czym jest zaufanie samemu sobie i dowiedzieć się jak wygląda codzienność z  wysokości ośmiu tysięcy metrów i przy minus 40 stopniach.

Obydwa spotkania odbędą się w Audytorium MMC Brainville, (ul. Myśliwska 2, Nowy Sącz). Organizatorem jest Agencja RTCK.

Dla naszych Czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia. Jedno na konferencję z Aleksandrem Dobą, drugie - na wydarzenie z udziałem Leszka Cichego i Marka Kamińskiego.

Przekonaj nas w komentarzu pod tym tekstem dlaczego Ty powinieneś (powinnaś) dostać zaproszenie! 😉 Zgłoszenia przyjmujemy do soboty do północy!


Aleksander Doba: emerytowany inżynier, podróżnik, turysta. Jako szybownik ma wylatane 250 godzin, na swym koncie ma 14 skoków spadochronowych i trzecią klasę wyszkolenia spadochronowego. Posiada też złotą odznakę turystyki kolarskiej. Jest żeglarzem i sternikiem jachtowym, ma patent rozszerzony na rejsy morskie. Obecnie największą jego pasją jest kajakarstwo. Wiele wypraw odbył jako pierwszy człowiek na świecie i co więcej samotnie, m.in.: opłynął Bałtyk z Polic do Polic, opłynął Bajkał w Rosji, dopłynął za Koło Podbiegunowe północne z Polic do Narwiku w Norwegii. Jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem dwa razy ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent. W 2011 roku na trasie Senegal – Brazylia oraz w 2014 roku na trasie Lizbona – Floryda. W 2013 roku za swoją pierwszą wyprawę został uhonorowany Super Kolosem - najbardziej prestiżowym wyróżnieniem podróżniczym w Polsce. W 2015 roku został wybrany najlepszym podróżnikiem świata przez National Geographic Ameryka. 3 września 2017 zrealizował swoje największe marzenie, po raz trzeci przepływając Atlantyk drogą północną i tym samym w miejscowości Le Conquet we Francji zakończył swoją trzecią transatlantycką wyprawę kajakową. Była to najtrudniejsza i najbardziej wymagająca wyprawa w jego życiu.

 

 

 

LESZEK CICHY – himalaista, pierwszy człowiek w historii, który wszedł na szczyt Mount Everestu zimą, pierwszy Polak, który zdobył Koronę Ziemi, wraz z Górą Kościuszki, Piramidą Carstensza, Elbrusem i Mont Blanc. Geodeta. W latach 1996 – 1999 był prezesem Polskiego Związku Alpinizmu. Za swoje górskie osiągnięcia pięciokrotnie odznaczony Złotymi Medalami za Wybitne Osiągnięcia Sportowe oraz Złotym Krzyżem Zasługi. W roku 2004 uhonorowany Krzyżem Kawalerskim RP. Cały czas zafascynowany urokiem Gór, dalej się wspina...
MAREK KAMIŃSKI – Jako pierwszy zdobył oba bieguny Ziemi w ciągu jednego roku bez pomocy z zewnątrz. Podróżnik, przedsiębiorca. W 2015 r zdobył – „3. Biegun”, pieszo drogą św. Jakuba z Królewca do Santiago de Compostela, ok. 4000 km. 2008 – wejście na Mont Blanc w Alpach razem z Leszkiem Cichym.
Za osiągnięcia w działalności społecznej otrzymał Medal św. Brata Alberta (za udowodnienie, że osoba niepełnosprawna może być pełnoprawnym uczestnikiem życia społecznego, realizować trudne zadania i spełniać swoje marzenia).
Jest zdobywcą Super Kolosa 2004 za największy w historii polskiej polarystyki wyczyn sportowy, którym było dotarcie, dnia 23 maja 1995 r. do bieguna północnego. Odznaczono go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za zdobycie bieguna północnego.

 

 

BOBO

6 comments

 1. Oliwia 20 października, 2017 at 16:23 Odpowiedz

  Bardzo się cieszę, że moi bohaterowie zagoszczą w Nowym Sączu. Pracuję w turystyczej branży i dla mnie takie spotkania są motywacją do samorozwoju i nie spoczywania na laurach. Dlatego chętnie skorzystam z zaproszenia – wybieramy się cała rodzinką tak czy inaczej, nie mogłabym przegapić możliwości poznania takich wartościowych ludzi i pokazać dzieciom, że warto przekraczać granice i zwalczać trudności oraz pracować nad sobą.

 2. Anita 20 października, 2017 at 16:55 Odpowiedz

  Chciałabym uczestniczyć w konferencji z Aleksandrem Doba. Myślę, że spotkanie tak wielkiego człowieka i posłuchanie tego co ma nam do przekazania przyniesie pozytywne zmiany w sposobie podejmowania decyzji, w radzeniu sobie z wymagającym otoczeniem. Przesłanie jest jedno – nigdy nie należy się poddawać, trzeba walczyć do końca, ale dopiero zobaczenie kogoś kto osiągnął to co dla większości jest nieosiągalne będzie prawdziwym bodźcem. Program zachęca do pokonywania własnych ograniczeń oraz do wyznaczania sobie kolejnych celów – bo bez jasnych i klarownych zadań nie ma mowy o spełnianiu marzeń. Mam nadzieję, że będę miała okazję uczestniczyć w tym spotkaniu i wiedzę tam zdobytą na pewno wykorzystam w życiu codziennym!

 3. Zofia 21 października, 2017 at 20:32 Odpowiedz

  Jestem emerytką. Zanim zobaczyłam po raz pierwszy pana Aleksandra myślałam, że czas zwijać żagle na tym świecie. Dzięki niemu pojawiła się myśl, że może nie wszystko co piękne już za mną. Chciałabym tę myśl wzmocnić.

 4. Magdalena 21 października, 2017 at 23:49 Odpowiedz

  W wyniku wypadku od kilkunastu lat nie mogę chodzić. Codziennie muszę pokonywać bariery, których świat wokół mnie jest pełen. Najtrudniej pokonać te, które tkwią w ludzkich głowach. Pan Aleksander jest dowodem na to, że można w pięknym stylu przełamać stereotypy. Staram się to robić przez całe życie. Będzie mi miło spotkać się z kimś, kto ma w tej dziedzinie tak ogromne zasługi i nauczyć się od niego wytrwałości.

 5. Małgorzata 22 października, 2017 at 09:52 Odpowiedz

  Wykonuję pracę, której nie lubię. Chcę wyrwac się z tej “poczekalni”, zanim minie mój najlepszy czas… Szukam motywacji i słów zachęty by zmienić coś w swoim życiu. Jestem zafascynowana drogą, jaką obrali bohaterowie konferencji. Chciałabym ich zapytać, skąd wzięli siłe na podjęcie tak niezywkłych wyzwań.

 6. REDAKCJA DTS 22 października, 2017 at 10:10 Odpowiedz

  Panią Oliwię zapraszamy na spotkanie z Leszkiem Cichym i Markiem Kamińskim. Panią Magdalenę – na spotkanie z Aleksandrem Dobą. Obie Panie prosimy o podanie imienia, nazwiska, numeru telefonu i adresu mailowego. Organizator, czyli RTCK skontaktuje się z Wami, aby poinformować o tym jak odebrać zaproszenie i o szczegółach konferencji. Dane należy przesłać albo mailem na adres [email protected] albo w wiadomości do naszej redakcji za pośrednictwem naszego redakcyjnego profilu na FB do poniedziałku do godz. 9.00

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w Polityce prywatności oraz regulaminem, dostępnymi na stronie internetowej.