Rób to co kochasz! Jak Aleksander Doba, Leszek Cichy i Marek Kamiński. Jadą do Ciebie!

Aleksander Doba skończył  72 lata. Numer PESEL nigdy nie był dla niego przeszkodą w spełnianiu ekstremalnych marzeń. Niedawno samotnie przepłynął Ocean Atlantycki. Była to jego trzecia wyprawa “solo” przez Atlantyk i pierwsza taka wyprawa w historii! Leszek Cichy zdobył wszystkie ośmiotysięczniki. Marek Kamiński – dwa bieguny Ziemi. Różnią się jak ogień i woda, nie przeszkadza im to jednak świetnie współpracować. Każdy z trójki panów już szykuje się do przyjazdu do Nowego Sącza. Mamy dla Was zaproszenia na wyjątkowe spotkania z ludźmi, od których można uczyć się życia z pasją.

ALEKSANDER DOBA będzie bohaterem konferencji zatytułowanej „O wielkiej radości życia, która pozwala przetrwać”. Opowie o tym skąd brać odwagę i siłę do walki, kiedy 6-metrowe fale zalewają kajak, wspólnie z Wami zastanowi się czy Olek pesymista osiągnąłby to samo co Olek optymista i gdzie jest granica między naiwnością, a widzeniem wszystkiego w pozytywnych barwach. Wyzna jak to jest być… szczęśliwym emerytem w Polsce i gdzie tkwi tego sekret?

Spotkanie z ekstremalnym sportowcem i niezwykle pogodnym człowiekiem – Aleksandrem Dobą odbędzie się 26 października o godz. 17.

Ja wam mówię, że będzie dobrze! Na oceanie zawsze po sztormie zaświeciło słońce i jaka piękna pogoda była! Bardzo się z niej cieszyłem! Głowa do góry! Takiego optymizmu Wam życzę! Trzymajcie się!
Aleksander Doba

Dzień później – 27 października do Nowego Sącza zawita niezwykły tandem: Leszek Cichy i Marek Kamiński. Panowie będą bohaterami konferencji  „Zaufanie – podstawa życia czy zbędne ryzyko” . Będzie okazja zastanowić się na czym polega zaufanie, ile jest ryzyka, a ile ukojenia w ufaniu innym, czym jest zaufanie samemu sobie i dowiedzieć się jak wygląda codzienność z  wysokości ośmiu tysięcy metrów i przy minus 40 stopniach.

Obydwa spotkania odbędą się w Audytorium MMC Brainville, (ul. Myśliwska 2, Nowy Sącz). Organizatorem jest Agencja RTCK.

Dla naszych Czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia. Jedno na konferencję z Aleksandrem Dobą, drugie – na wydarzenie z udziałem Leszka Cichego i Marka Kamińskiego.

Przekonaj nas w komentarzu pod tym tekstem dlaczego Ty powinieneś (powinnaś) dostać zaproszenie! 😉 Zgłoszenia przyjmujemy do soboty do północy!


Aleksander Doba: emerytowany inżynier, podróżnik, turysta. Jako szybownik ma wylatane 250 godzin, na swym koncie ma 14 skoków spadochronowych i trzecią klasę wyszkolenia spadochronowego. Posiada też złotą odznakę turystyki kolarskiej. Jest żeglarzem i sternikiem jachtowym, ma patent rozszerzony na rejsy morskie. Obecnie największą jego pasją jest kajakarstwo. Wiele wypraw odbył jako pierwszy człowiek na świecie i co więcej samotnie, m.in.: opłynął Bałtyk z Polic do Polic, opłynął Bajkał w Rosji, dopłynął za Koło Podbiegunowe północne z Polic do Narwiku w Norwegii. Jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem dwa razy ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent. W 2011 roku na trasie Senegal – Brazylia oraz w 2014 roku na trasie Lizbona – Floryda. W 2013 roku za swoją pierwszą wyprawę został uhonorowany Super Kolosem – najbardziej prestiżowym wyróżnieniem podróżniczym w Polsce. W 2015 roku został wybrany najlepszym podróżnikiem świata przez National Geographic Ameryka. 3 września 2017 zrealizował swoje największe marzenie, po raz trzeci przepływając Atlantyk drogą północną i tym samym w miejscowości Le Conquet we Francji zakończył swoją trzecią transatlantycką wyprawę kajakową. Była to najtrudniejsza i najbardziej wymagająca wyprawa w jego życiu.

 

 

 

LESZEK CICHY – himalaista, pierwszy człowiek w historii, który wszedł na szczyt Mount Everestu zimą, pierwszy Polak, który zdobył Koronę Ziemi, wraz z Górą Kościuszki, Piramidą Carstensza, Elbrusem i Mont Blanc. Geodeta. W latach 1996 – 1999 był prezesem Polskiego Związku Alpinizmu. Za swoje górskie osiągnięcia pięciokrotnie odznaczony Złotymi Medalami za Wybitne Osiągnięcia Sportowe oraz Złotym Krzyżem Zasługi. W roku 2004 uhonorowany Krzyżem Kawalerskim RP. Cały czas zafascynowany urokiem Gór, dalej się wspina…
MAREK KAMIŃSKI – Jako pierwszy zdobył oba bieguny Ziemi w ciągu jednego roku bez pomocy z zewnątrz. Podróżnik, przedsiębiorca. W 2015 r zdobył – „3. Biegun”, pieszo drogą św. Jakuba z Królewca do Santiago de Compostela, ok. 4000 km. 2008 – wejście na Mont Blanc w Alpach razem z Leszkiem Cichym.
Za osiągnięcia w działalności społecznej otrzymał Medal św. Brata Alberta (za udowodnienie, że osoba niepełnosprawna może być pełnoprawnym uczestnikiem życia społecznego, realizować trudne zadania i spełniać swoje marzenia).
Jest zdobywcą Super Kolosa 2004 za największy w historii polskiej polarystyki wyczyn sportowy, którym było dotarcie, dnia 23 maja 1995 r. do bieguna północnego. Odznaczono go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za zdobycie bieguna północnego.

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.