Uczniowie sądeckiej “budowlanki” zwolnieni z teorii zdają egzamin z bycia dobrymi ludźmi [ZDJĘCIA]

Zasady programu “zwolnieni z teorii” są proste:  trzeba zebrać zgrany team i zrobić zespołowo coś dobrego dla innych. W nagrodę jest certyfikat ceniony przez pracodawców na całym świecie i olbrzymia satysfakcja. Wyzwanie podjęli uczniowie sądeckiej “budowlanki” – Szymon Ptaszkowski, Adrian Csorich, Kacper Mężyk i Dariusz Godawski. Kibicuje im ich wychowawczyni – Monika Szczurek.

– Ze względu na to iż uczęszczamy do Technikum Budowlanego wspólnie stwierdziliśmy że nasz projekt będzie związany z naszym przyszłym zawodem. Szukając odpowiedniego miejsca natknęliśmy się na Ośrodek Opiekuńczo Wychowawczy w Nowym Sączu który potrzebował pilnego odświeżenia pomieszczeń. Po uzyskaniu pomocy od sponsorów oraz patronatu Prezydenta Miasta Nowego Sącza,  przystąpiliśmy do działania. Na początku naszym zamierzeniem było odświeżenie ośmiu pokoi. Sponsorzy jednak okazali się bardzo hojni, co pozwoliło nam na poszerzenie zakresu planowanych prac. Mogliśmy się zająć dodatkowo dwiema łazienkami, kuchnią, jadalnią, klatką schodową, pokojem wychowawców i pokojem gościnnym. Całość projektu opiera się na naszym charytatywnym działaniu – tłumaczą chłopcy.

Swój projekt nazwali: . Sami pozyskali sponsorów i zakasali rękawy. Poświęcili na pracę w ośrodku całe ferie. Teraz pracują po zajęciach w szkole

Wśród sponsorów projektu są firmy: Mężyk, Batim, Sam-Chem, Cegielnia Zawada, MPW2, Maan, Hejan Erbet, Ersbet, Besser.

Relacje z wyjątkowego przedsięwzięcia można znaleźć TUTAJ

zdjęcia z archiwum teamu realizującego projekt „Kolorowy pokój dla szarego świata”

 

 

Czytaj też:

 

Lubisz wypić grzańca na narciarskim stoku? Pij z umiarem! Jeśli przesadzisz, możesz słono zapłacić [FILM]

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.