Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego godnie zaprezentowali Nowy Sącz w zawodach szachowych (zdjęcia)

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego godnie zaprezentowali Nowy Sącz w zawodach szachowych (zdjęcia)

I LO Nowy Sącz, szachy, turniej szachowy w Myślenicach

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza w Nowym Sączu godnie zaprezentowali miasto podczas drużynowych zawodów w szachach. Wojewódzka rywalizacja odbyła się 6 grudnia w Myślenicach. Do zmagań przystąpili: Aleksandra Bargiel (4f), Karol Antkiewicz (1b), Maciej Smaga (1a) oraz Jan Saczka (3b). Licealiści wybrali się do Myślenic pod opieką mgr Katarzyny Pasiut oraz mgr Pawła Kwiatkowskiego.

Paweł Kwiatkowski, który jest nauczycielem wychowania fizycznego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Długosza w Nowym Sączu przyznaje w rozmowie z naszą redakcją, że poziom zawodów stał na wysokim poziomie a zdobyte przez uczniów punkty złożyły się na przyzwoity wynik.

– Zawody drużynowe polegają na tym, że odbywa się taka ilość pojedynków, aby każdy zmierzył się z każdym. Ustala się kolejność uczniów względem ich szachowych klas. Uczestnicy zasiadają do pierwszej, drugiej, trzeciej oraz czwartej szachownicy. Każdy mecz jest punktowany i odbywa się przy zegarach szachowych – mówi Paweł Kwiatkowski, po czym dodaje:

– W zawodach wzięło udział 14 drużyn. Wygrali licealiści z Tarnowa. Nasza szósta lokata jest zadowalająca, poziom był wysoki. W szkole staramy się dobierać uczniów do dyscyplin indywidualnych zgodnie z ich predyspozycjami. Niektórzy biorą udział w różnych ogólnopolskich ligach. Sami też wiedzą na jakim są poziomie i na co ich stać, dlatego wsłuchujemy się w ich sugestie. Podczas zawodów w Myślenicach dostrzegłem, że pod względem ilościowym przeważali chłopcy. Było mniej dziewczyn. W naszej reprezentacji była Ola Bargiel, miała przewagę meczów wygranych. Karol Antkiewicz ma licencję Polskiego Związku Szachowego, trenuje też w klubie UKS Lisia Góra. Zawody określam jako udane – mówi Paweł Kwiatkowski w rozmowie z portalem DTS24.

Czytaj także: Nowosądecki NEWAG wygrał wczoraj przetarg na dostawę dwudziestu elektrycznych lokomotyw

Fot: Paweł Kwiatkowski

Share on twitter
Share on facebook