Po roli Jagny pokochały ją miliony. Przyjedzie spotkać się z mieszkańcami regionu

Po roli Jagny pokochały ją miliony. Przyjedzie spotkać się z mieszkańcami regionu

Emilia Krakowska, spotkanie, Limanowa

Jedna z najwybitniejszych polskich aktorek odwiedzi Limanowszczyznę. Spotkanie z Emilią Krakowską odbędzie się 13 grudnia o godzinie 16.30 w sali kameralnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej. Wstęp darmowy.

Emilia Krakowska urodziła się w 1940 roku w Poznaniu. Polska aktorka filmowa, estradowa i teatralna wielokrotnie była nagradzana za wybitne role zarówno filmowe, jak i teatralne. Zagrała między innymi w filmach: ,,Ziemia Obiecana’’, „Chłopi’’, „Brzezina”, „Wesele”, „Jak to się robi”, „Hazardziści” czy „Bez znieczulenia”. Właśnie dzięki roli Jagny Pacześ (Borynowej) w ,,Chłopach” zyskała ogromną popularność. Grała także w znanych serialach telewizyjnych tj.: ,,Barwy Szczęścia”, ,,Na dobre i na złe”, ,,Galeria”, czy ,,Pierwsza Miłość”. Występuje w teatrze ,,Och-teatr’’ w Warszawie.

Aktorka została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi, odznaką ,,Zasłużony Działacz Kultury”, a w 2008 – Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Na swoim koncie ma także nagrodę im. Ireny Solskiej, przyznaną przez polską sekcję Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyki Teatralnej.

,,(…) popularność, to coś ulotnego. Tak samo jak oklaski. One nie zawsze wyrażają zachwyt, aprobatę. Czasami są, bo tak wypada” – wyznała aktorka w rozmowie z ,,Dziennikiem Bałtyckim”.

Teraz mieszkańcy regionu będą mogli poznać ją osobiście. Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej zaprasza na spotkanie z Emilią Krakowską, które odbędzie się 13 grudnia. Spotkanie z aktorką poprowadzi dziennikarz Andrzej Kurdziel. Wstęp wolny.

Czytaj także: Krynica-Zdrój. Tomasz Misztal podejmie próbę pobicia rekordu Polski w żonglowaniu kulami

 

Fot. Kultura wokół Nas
Share on twitter
Share on facebook