Uczestnicy Karpackiego Wyścigu Kurierów przemknęli przez Sądecczyznę [zdjęcia]

Zapewne wielu sądeckich kierowców natrafiło dziś na zamknięte drogi i ulice. Być może część z nich głowiła się nad przyczyną takiej sytuacji. Inni wiedzieli, że przez nasz region znów przemknęli kolarze, biorący udział w Karpackim Wyścigu Kurierów.

wsb3

Rajd organizowany już po raz 36. poświęcony jest w tym roku pamięci Wacława Felczaka, jednego z bohaterskich kurierów Rządu RP na Uchodźstwie. Wyścig podzielony został na pięć etapów oraz prolog i rozgrywa się w Polsce, na Słowacji i Węgrzech od 30 kwietnia do 5 maja. Jest to jedna z największych europejskich imprez dla kolarzy poniżej 23. roku życia.

W dzisiejszym, drugim etapie wyścigu, sportowcy pokonali liczącą 162 kilometry trasę z Tarnowa do Nowego Sącza, odwiedzając po drodze między innymi gminy: Gródek nad Dunajcem, Korzenną, Grybów i Chełmiec. Wcześniej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Zwycięzcą sądeckiego odcinka okazał się Marijn van der Berg z Holandii, zostając tym samym nowym liderem klasyfikacji generalnej. 19-latek pokonał na ostatnich metrach Nicolasa Dalle Valle z Włoch oraz Słoweńca Jakę Primozicia.

Poniżej kilka kolarskich kadrów, uchwyconych w Korzennej obiektywem Pawła Biskupa.

fot. Paweł Biskup

FORDELEKT
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]