W maju przez Nowy Sącz znów przejadą "Kurierzy"!

2 maja około godziny 13 przez Nowy Sącz przejadą uczestnicy trzydziestej szóstej edycji "Karpackiego Wyścigu Kurierów Polska - Słowacja - Węgry". Finisz drugiego etapu odbędzie się przy ul. Nadbrzeżnej pod Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji i połączony będzie z dekoracją zawodników - liderów.

wsb3

Historia Karpackiego Wyścigu Kurierów pisze się od 1975 roku, a w Nowym Sącz będzie już po raz dwudziesty dziewiąty na jego szlaku.

W tym roku impreza sportowa rozpocznie się 30 kwietnia w Lublinie. Następnie z Połańca kurierzy przejadą do Tarnowa. Drugi etap z Tarnowa do Nowego Sącza mierzył będzie 142 km. Rowerzyści wjadą do miasta od strony Bartkowej - Posadowej. Po drodze odwiedzą m.in:  Korzenną, Mogilno, Paszyn i Kunów.

-Bardzo się cieszę, że wyścig nie omija Nowego Sącza, gdzie więź z Karpatami i kurierami, jest szczególna. W ten sposób podtrzymujemy również piękną przyjaźń polsko - węgierską, z czego jestem bardzo zadowolony -  mówił podczas konferencji prasowej prezydent Ludomir Handzel, który w tym roku wchodzi w skład skład honorowego komitetu wyścigu

Na tę okazję przygotowano specjalne koszulki. Podczas konferencji zaprezentowała je Aleksandra Wojtanowska - córka jednego z zawodników z 1993.

FORDDOSLAT

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.