Uczennica z Gorlic odebrała nagrodę z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy

Uczennica z Gorlic odebrała nagrodę z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy

Julia Sokołowska odebrała nagrodę z rąk Prezydenta Andrzeja Dudy oraz Minister Sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk. Uczennica pierwszej klasy w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach, zdobyła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Mistrzowie i patrioci”.

Uroczysta gala podsumowująca uczniowską rywalizację odbyła się we wtorek (10 grudnia) w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Zaproszono na nią 65 najlepszych uczestników konkursu, zdobywców miejsc na podium oraz licznych wyróżnień. Każdy otrzymał dyplom, nagrodę rzeczową (sprzęt elektroniczny), grę planszową „Mistrzowie i patrioci”, a także publikację podsumowującą projekt, w której znalazło się 25 najwyżej ocenionych prac.

Jak informują organizatorzy – W konkursie „Mistrzowie i patrioci”, którego celem było upowszechnienie wiedzy o wybitnych sportowcach, wzięło udział ponad 1,2 tys. uczniów z kilkuset szkół w całej Polsce. 

Prace zgłoszone przez młodzież poświęcone były wybitnym postaciom polskiego sportu, które odznaczyły się szczególnymi zasługami w czasie II wojny światowej. Gorliczanka Julia Sokołowska, napisała o sukcesach sportowych i działalności patriotycznej Heleny Marusarzówny.

fot.: Jakub Szymczuk/Kancelaria Prezydenta RP

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.