Nowy Sącz: tradycyjny opłatek z prezydentem już za nami

Nowy Sącz: tradycyjny opłatek z prezydentem już za nami

Mieszkańcy Nowego Sącza spotkali się wczoraj z władzami miasta na tradycyjnej wigilii przed ratuszem. Nie zabrakło świątecznych życzeń, łamania opłatkiem, ale i wspólnego kolędowania.

Na rynku można było skosztować świątecznych potraw i wypieków, a także obejrzeć świąteczne przedstawienie i inne występy w wykonaniu podopiecznych Miejskiego Ośrodka Kultury.

Prezydent Ludomir Handzel złożył mieszkańcom życzenia i łamał się z nimi opłatkiem. Nie zabrakło także błogosławieństwa od proboszcza parafii św. Małgorzaty – ks. Jerzego Jurkiewicza. W miejskiej wigilii uczestniczyła również wiceprezydent Magdalena Majka oraz skarbnik Renata Seruga-Tokarz. W organizacji wydarzenia pomagali harcerze z Hufca ZHP Nowy Sącz.

Sądeczanie wspólnie kolędowali i z chęcią odwiedzali zagrodę z żywymi zwierzętami, w której można było zobaczyć osła, kozę i owce, o czym pisaliśmy już TUTAJ.

Przypomnijmy, że do 20 grudnia na nowosądeckim rynku trwa Jarmark Bożonarodzeniowy, na którym zakupić można świąteczne rękodzieło i wyroby regionalne.

fot.: Biuro Prasowe UM Nowego Sącza

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama