Uczczą pamięć tragicznie zmarłego prezydenta Adamowicza. Spotkania w Nowym Sączu i Gorlicach

W rocznicę śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamiowicza w całej Polsce odbędą się spotkania upamiętniające tragiczne wydarzenie sprzed dwóch lat. Również mieszkańcy Nowego Sącza i Gorlic zgromadzą się i zapalą znicze, układając je w kształcie serca. Ma to być wyraz solidarności i ,,nadziei, że dobro zwycięży”. 

53-letni prezydent Gdańska został zaatakowany i raniony nożem przez 27-letniego Stefana W. Stało się to na scenie w trakcie 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w 2019 roku. Jego obrażenia były poważne. Lekarze zdiagnozowali ranę serca, przepony i rany narządów wewnętrznych jamy brzusznej. Paweł Adamowicz przeżył pięciogodzinną operację, ale mimo specjalistycznej pomocy, zmarł 14 stycznia 2019 roku.

Wówczas w całej Polsce organizowane były spontaniczne zgromadzenia, podczas których wspominano samorządowca i modlono się. Płonęły również znicze ułożone w kształcie serca, które miały dawać wyraz solidarności z Gdańskiem i rodziną zamordowanego. Tak jak w ubiegłym roku, to i w tym, odbędą się spotkania dla uczczenia jego pamięci.

,,Paweł Adamowicz w swoich ostatnich słowach mówił o solidarności i dzieleniu się dobrem. 14 stycznia wyjdźmy na place naszych miast. Zapalmy światła, ustawiając je w kształt serca, podobnie jak dwa lata temu. Niech symbolizują naszą solidarność i nadzieję, że dobro zwycięży” – napisali organizatorzy z Komitetu Obrony Demokracji.

W Nowym Sączy spotkanie na rynku rozpocznie się o godzinie 17.00, a na gorlickim rynku – o 18.00.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.