Uciekał pieszo przed Policją. Miał ponad 2 promile

21-latek, który 14 sierpnia przeciął samochodem skrzyżowanie ulicy Lwowskiej z Matejki i zawisł pojazdem na moście Michalewskiego usłyszał zarzuty. Po wjechaniu w bariery mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia. Okazało się, że był pijany.

W ustaleniu sprawcy incydentu pomógł funkcjonariuszom Policji świadek. – Mężczyzna uciekał ulicą Lwowską, następnie skręcił w ulicę Kraszewskiego i zniknął funkcjonariuszom między blokami. Znaleźli go jednak schowanego za żywopłotem – relacjonuje asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak.

Powodem ucieczki 21-latka był fakt, iż miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami oraz to, że w organizmie miał ponad dwa promile alkoholu. Trafił do izby wytrzeźwień.

Jak wyjaśnia oficer prasowa KMP w Nowym Sączu, po wytrzeźwieniu usłyszał od policjantów zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz niestosowania się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami. Grozi mu do dwóch lat więzienia. O jego losie zadecyduje Sąd.

Fot. PSP Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.